fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

Počet cestujících v pražském metru je na 70 % z původních čísel. Na 100 % nedosáhneme

Foto: DPP

Organizace ROPID, která zajišťuje organizaci veřejné dopravy v Praze a okolí, zveřejnila data o počtu cestujících v pražském metru. Z těch vyplývá, že aktuálně metrem jezdí již 70 % z počtu cestujících, kteří metro využívalo před koronavirovou krizí. V pondělí 15. 6. 2020 pražské metro přepravilo celkem 742 407. V pondělí 2. 3. 2020 to bylo 1 058 121 cestujících.

Nejprudší propad počtu cestujících byl zaznamenán v týdnu od 9. do 13. března, kdy z metra během pěti dnů zmizelo téměř 80 % cestujících. Situace ohledně počtu cestujících se vyvíjí příznivě a lze předpokládat, že na původní hodnoty by se využití metra v Praze mohlo dostat zhruba za 6 týdnů. To se ale nestane, protože statistické předpoklady naruší letní prázdniny a absence turistů ve městě.

Každý týden vzroste počet cestujících v pražském metru zhruba o 5 % z původních čísel. Dá se předpokládat, že na 100 % se čísla nedostanou. Mnoho obyvatel se naučilo pracovat z domova. Chybějící turisty v Praze musíme od původních hodnot též odečíst. Podle klesajícího trendu růstu křivky můžeme usoudit, že se nehledě na blížící se letní prázdniny čísla zastaví na 80-85 %.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..