fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

Na vršovickém nádraží vyroste dočasný nadchod

Stanice Praha-Vršovice prochází již delší dobu rekonstrukcí za 4,4 mld korun. Její součástí je rozšíření stanice, vybudování nového čtyřkolejného úseku do Hostivaře a vznik nových zastávek Praha-Eden a Praha-Zahradní město. Obměnou projde i reléové zabezpečovací zařízení, které nahradí počítač. Výhledově se pak počítá se zapojením uzlu do CDP.

Staniční rozhlas

Upozorňujeme cestující, přístup na nástupiště je možný pouze z ulice Bartoškova, směr Náměstí Bratří synků. Sledujte, prosím, směrové informační tabule. Děkujeme za pochopení.

Koncem loňského roku bylo otevřeno nové čtvrté nástupiště pro vlaky do Krče. Z něj vede podchod do přilehlé Bartoškovi ulice. Přístup ke staniční budově od něj není možný, a tak cestující často i přes zákaz přechází koleje. Situaci by měl vyřešit nadchod, jehož pilíře jsou již na nástupištích patrné. Po jeho otevření budou moci stavbaři uzavřít podchod, který stejně jako zbytek stanice projde obměnou.

Nadchod v žst. Praha-Vršovice

V posledních dnech přišlo o střechu druhé nástupiště, kde již před jejím kompletním stržením nefungoval rozhlas ani osvětlení. Aktuálně je polovina nástupiště uzavřena a v noci je uzavřeno zcela.

Naopak třetí nástupiště se již blíží ke svému dokončení. Dělníci u něj již položili jednu kolej, hrany nástupiště jsou na místě a torzo střechy už také stojí. Do jeho otevření bude ovšem muset, z důvodu nočních výluk, stačit jediná staniční kolej směrem na Hostivař.

Vzhledem k častým nočním výlukám ve stanici došlo i k jedné zajímavé situaci, kdy se vlaky z linek S8 a S88 dostaly spojkou na Vyšehrad. U bývalé stanice byla provedena úvrať a pokračovaly do stanice Praha hl. n. Spojka má v budoucnu mj. sloužit osobní dopravě a to lince S61 ze Smíchova do Běchovic. V tuto chvíli po ní ovšem žádný pravidelný vlak nejezdí.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..