fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

Tržby a dopravní výkon DPP v číslech. Loni podnik zaznamenal rekordní hodnoty

Foto: DPP

V minulém roce došlo k dosažení rekordních hodnot v obratu pražského dopravního podniku. Ten dosáhl téměř 20 miliard korun, což představuje meziroční nárůst o necelé 2 % a o 18 % oproti stavu před 10 lety. Tržby z jízdného dosáhly 4,46 miliard. Co se týče dopravního výkonu, byl také nejvyšší v historii. Dosáhl 182 milionů vozokilometrů. Počet cestujících vzrostl o 0,5 % na 1,17 miliardy.

„Rekordní čísla v tržbách a dopravních výkonech, mírný nárůst počtu přepravených cestujících v loňském roce mě nesmírně těší. Jsou odrazem fungující ekonomiky, rostoucí obliby Prahy jako turistické destinace, růstu poptávky po přepravě v MHD a dalších faktorů. Bohužel stejné výsledky za letošní rok nelze očekávat kvůli dopadům pandemie Covid-19. Návrat do stavu, na který jsme byli zvyklí, bude mnohem složitější a delší. Je před námi období, ve kterém budeme muset hledat úspory v provozu a prioritizovat investice. Na druhou stranu krizi lze vnímat i jako příležitost, v tomto případě zoptimalizovat MHD v Praze. Bylo by škoda ji nevyužít,“ uzavírá Petr Witowski, předseda představenstva a generální ředitel DPP.

Hospodářský výsledek podniku dosáhl po zdanění téměř 870 milionů korun. Důležité je poznamenat, že tržby z jízdného pokryjí okolo 20% celkových provozních nákladů. Na pokutách se vybralo také více. Za celkem 247 209 pokud bylo vybráno 172 milionů korun.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..