fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

Vlakom zodpovedne! ZSSK vyzývá cestující, aby navrhli polep Vectrona

Foto: Daniel Čobej (ZSSK)

Slovenský státní dopravce ZSSK plánuje v rámci připomenutí prevence ochrany zdraví polepit lokomotivu, která by měla cestující motivovat k dodržování opatření a opatrnosti. Využije k tomu stroj Siemens Vectron. Cestující vyzývá, aby zpracovali grafický návrh.

„Intenzívne sa pripravujeme na uvoľňovanie opatrení prijatých na boj s pandémiou. Dva mesiace reštrikcií sa podpísali, samozrejme, aj na počte cestujúcich a, pravdupovediac, očakávame aj pokles dôvery v hromadnú dopravu. Robili sme a robíme všetko, aby sme vo vlaku ochránili cestujúcich i vlakvedúcich. Snáď aj vďaka tomu nikto z nášho vlakového personálu v aktívnej prevádzke nebol k dnešnému dňu infikovaný. Opatrnosť však je a bude na mieste, preto ju bude pripomínať aj tento nový zodpovedný rušeň, navrhnutý ľuďmi,“  vysvětlil Filip Hlubocký, předseda představenstva a generální ředitel ZSSK.

Polep “Vlakom zodpovedne“ nahradí již neaktuální hokejový polep Macejko na lokomotivě 383 110-4. Kritéria jsou kromě obsahových například barevná, použít je možné maximálně 4 barvy, z nichž jedna musí být podkladová červená RAL 3020. Návrhy je možné zasílat do 8. května 2020.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..