i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

Další tramvaje pro retro linku 23 budou opraveny v Ostravě

Zdroj: TVČR - Roman Hloch

Po úspěšně dokončeném projektu renovace tramvají T2R pokračuje pražský dopravní podnik (DPP) ve spolupráci s ostravskou společností EKOVA ELECTRIC další zákazkou na opravu retro tramvají. Tentokrát jde o dva vozy T3, které již na lince 23 několik let jezdí. Důvodem externí zakázky je nedostatek pracovníků v pražských podnikových dílnách.

Dva tramvajové vozy Tatra T3M č. 8042 a T3SUCS č. 7269 vyrobené v letech 1971 a 1989 projdou v Ostravě celkovou rekonstrukcí. Cílem je vrátit vozům částečně jejich původní podobu se zachováním určitých současných úprav nutných k běžnému provozu. Oba vozy již byly před časem odstaveny z provozu a vyčkávaly na uvolnění kapacit pro opravu. O vytíženosti pražských dílen svědčí skutečnost, že vůz 8042 byl pro provedení opravy odstaven již v lednu 2018 a od té doby vyčkává částečně rozebraný v areálu dílen.

Nakládka tramvají v areálu ústředních dílen DP proběhne příští týden v pondělí 4. května a budou přepraveny do Ostravy. Oba vozy se podle smlouvy vrátí zpět do Prahy nejpozději za 11 měsíců. Cena opravy byla vyčíslena na 4,9 mil. bez DPH za každý vůz.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..