fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

Další tramvaje pro retro linku 23 budou opraveny v Ostravě

Zdroj: TVČR - Roman Hloch

Po úspěšně dokončeném projektu renovace tramvají T2R pokračuje pražský dopravní podnik (DPP) ve spolupráci s ostravskou společností EKOVA ELECTRIC další zákazkou na opravu retro tramvají. Tentokrát jde o dva vozy T3, které již na lince 23 několik let jezdí. Důvodem externí zakázky je nedostatek pracovníků v pražských podnikových dílnách.

Dva tramvajové vozy Tatra T3M č. 8042 a T3SUCS č. 7269 vyrobené v letech 1971 a 1989 projdou v Ostravě celkovou rekonstrukcí. Cílem je vrátit vozům částečně jejich původní podobu se zachováním určitých současných úprav nutných k běžnému provozu. Oba vozy již byly před časem odstaveny z provozu a vyčkávaly na uvolnění kapacit pro opravu. O vytíženosti pražských dílen svědčí skutečnost, že vůz 8042 byl pro provedení opravy odstaven již v lednu 2018 a od té doby vyčkává částečně rozebraný v areálu dílen.

Nakládka tramvají v areálu ústředních dílen DP proběhne příští týden v pondělí 4. května a budou přepraveny do Ostravy. Oba vozy se podle smlouvy vrátí zpět do Prahy nejpozději za 11 měsíců. Cena opravy byla vyčíslena na 4,9 mil. bez DPH za každý vůz.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..