fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

Ze Suchdola autobusem rychleji. Nový buspruh zkrátí jízdu až o 5 minut

Zdroj: ROPID

Městská část Praha-Suchdol je oblast, kam je již mnoho let plánován rozvoj tramvajové tratě z Podbaby. Současnou dopravní situaci pro veřejnou dopravu v ulici Kamýcká výrazně vylepší nový vyhrazený pruh pro autobusy MHD.

Toto opatření pomůže ke zlepšení stability a pravidelnosti provozu autobusů jedoucích směrem na Dejvickou. To bude mít vliv i na spoje, které z Dejvické vyjíždí. Často se stávalo, že spoje kvůli zpoždění nestíhaly svůj obrat na konečné Dejvická. Linka 107 je ve špičce provozována i v intervalu 2 minuty.

„Nový buspruh v Kamýcké ulici ušetří suchdolským autobusům při jednom průjezdu až 5 minut. Letošní jarní novinky navazují na úspěšná opatření z loňska, kdy se podařilo vyznačit nové buspruhy na Strakonické, Kukulově či Kbelské ulici. K loňským 2,5 km se nyní přidává cca 1,6 km buspruhů. Celkem už máme v Praze 52 km, kde autobusy jedou samostatně nebo spolu s tramvajemi a nejsou zdržovány okolním provozem,“ uvádí náměstek pražského primátora a radní pro dopravu Adam Scheinherr. 

„Nový buspruh pomůže cestujícím v autobusech a zároveň neomezí řidiče osobních automobilů. Autobusová linka 107 jezdí mezi Dejvickou a Suchdolem v běžném provozu každé dvě minuty. Jakékoli zdržení pak logicky působí problémy zejména při nárazové poptávce studentů. Mimo Kamýcké ulice se mohou cestující letos na jaře těšit na drobná, ale užitečná zlepšení také na linkách projíždějících ulicemi Michelská, Rabakovská a Opatovská,“ dodává ředitel ROPID Petr Tomčík.

Celková délka nového pruhu pro autobusy je 880 metrů. Začíná za zastávkou Kamýcká a končí za ulicí V Sedlci. ROPID očekává, že úspora tohoto opatření bude při běžných kolonách 3 až 5 minut.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

1 komentář