fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

RegioJet navyšuje počty spojů. Na konci příštího týdne vyjede 60 % spojů

Foto: RegioJet

RegioJet hlásí opětovné zvyšování počtu cestujících a postupně ruší omezení počtu spojů jak ve vlakové, tak v autobusové dopravě. Oproti minulému týdnu podle dopravce přibylo 30 % cestujících. Další 2 spoje na trati Praha – Ostravsko přidal již dnes. Zvyšování zájmu o přepravu si RegioJet vysvětluje otevíráním úřadů a znovu rozjížděním některých firem.

Na přelomu dubna a května vyjede na severní větev Praha – Ostravsko 6 párů spojů a na jižní větev přes Brno 4 páry spojů. Jeden pár spojů bude opět zajíždět až do Břeclavi. Posílení se dočkají i autobusové linky Praha – Liberec, Praha – Chomutov a další.

V souvislosti s opatřením dopravce zavedl ve vlacích pouze 2 třídy. Na začátku května počítá s tím, že budou k dispozici opět všechny čtyři. Od půlky června jsou k dispozici v prodeji všechny vnitrostátní spoje bez omezení.

„RegioJet je současně co nejdříve připraven obnovit přeshraniční spojení – zejména do zemí, jako je například Rakousko, Německo či Slovensko. Překážkou je zatím zákaz pravidelné přeshraniční autobusové a vlakové dopravy, který vydala 12. 3. vláda, a který je vedle uvolnění cestování občanů přes hranice také třeba odvolat, aby se mohla mezinárodní přeprava rozběhnout, uvedl Aleš Ondrůj, tiskový mluvčí Holdingu STUDENT AGENCY a REGIOJET.

„Je to zapotřebí vyřešit co nejdříve – máme od včerejšího večera desítky dotazů zákazníků, kdy bude tato doprava obnovena. Zároveň je třeba vést také aktivní jednání se Slovenskem, kde – na rozdíl třeba od Rakouska, existuje překážka podobného opatření jako na české straně – a tedy zákaz přeshraniční přepravy a stále také celkového pohybu osob. Slovensko je vedle Rakouska přitom destinací, kde by se pravidelná přeshraniční přeprava osob měla obnovit co nejdříve, dodal Ondrůj.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..