fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

Plzeň podepsala smlouvu na dalších 5 tramvají EVO2. Využila opci z roku 2017

Zdroj: PMDP

Plzeňské městské dopravní podniky dnes uzavřely smlouvu na dodání dalších tramvají EVO2. Dodány by měly být do konce letošního roku a podnik je tak využije jako náhradu za nejstarší vozy Astra. Vozy jsou klimatizované a bezpečnější. Bezpečnost byla v minulosti ověřena i speciálním crash testem. Dodávka dalších pěti vozů vychází z rámcové smlouvy na až 16 z roku 2017 a navazuje na 9 vozidel, která byla dodána minulý rok.

„Tyto zcela bezbariérové středněkapacitní tramvaje postupně nahrazují první generaci částečně nízkopodlažních tramvají typu Astra, oproti kterým nabídnou více míst k sezení i stání, více prostoru pro kočárky a cestující na vozíku, tišší provoz či například USB konektory pro dobíjení mobilních telefonů,“ popisuje Roman Zarzycký, 1. náměstek primátora a předseda představenstva PMDP, a dodává: „Zejména v letních měsících navíc přispěje k pohodlí cestujících i automatická klimatizace.“

„Prostorná, přehledná a klimatizovaná kabina řidiče zajišťuje optimální výhledové poměry vně vozidla. Obsluha má k dispozici dostatečný trakční výkon, který zabezpečuje dynamičnost jízdy tramvaje. V neposlední řadě je použit vnější a vnitřní kamerový systém, který zajišťuje řidiči reálný situační přehled. Pro omezení vandalismu jsou vnitřní kamery také napojeny na systém, který využívá městská policie,“ říká Jiří Ptáček, generální ředitel PMDP. 

Díky jinému technickému provedení podvozků vozů Astra a EVO2 nákup nových vozů přispěje ke snížení opotřebení traťového svršku. Nové vozy znamenají i snížení nákladů na provoz. Dopravní podnik s nimi počítá především na linku 1.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..