fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

Terminál Černý Most projde zásadní rekonstrukcí. S neefektivním objížděním autobusů je konec

Zdroj: IPR Praha

Rada hlavního města Prahy pověřila Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy vybráním zpracovatele studie revitalizece terminálu na Černém Mostě. Ten je již přes 20 let stále ve stejném stavu a jeho stav neodpovídá požadavkům na moderní cestování. Dojde k rekonstrukce lávek na nástupišti autobusů, zjednoduší se přístup na nástupiště metra směrem do centra a autobusy již nebudou muset neefektivně objíždět terminál dokola.

„Rozhodli jsme se věnovat tomuto vytíženému místu větší pozornost a pokusíme se napravit některé nedostatky, které po letech fungování má. Cílem je zpříjemnit lidem cestu domů nebo na nákup či pouze jen přestup mezi metrem a autobusy,“říká Petr Hlaváček, náměstek primátora pro oblast územního rozvoje.

Samotná koncepční studie by měla být dokončena do dubna 2021. Terminál na konci metra B využije každý den okolo 50 000 cestujících, což je okolo 5 % obyvatel Prahy. V plánu je i vybudování nového záchytného parkoviště P+R pro 880 vozidel.

„Černý most je symbolická východní brána do Prahy. Jedná se o jeden z nejvíce frekventovaných dopravních uzlů, zároveň je také místem, které teď nevzbuzuje pozitivní pocity. Cestující se tam necítí dobře a to změní nová studie revitalizace. Ukáže, jaké povrchy vyměnit, jak udělat místo snadno udržovatelné a ubouráme zbytečné lávky. Výsledek studie také zajistí, jak terminál otevřít pro pěší a zlepšit a zjednodušit přestupy na jednotlivé druhy dopravy. “ říká Adam Scheinherr, náměstek primátora pro dopravu.


Architektonické řešení je už dnes morálně zastaralé a technický stav některých částí nosných konstrukcí je velmi špatný. „Díky studii od kolegů z Technické správy komunikací hlavního města Prahy víme, že lávka nad nástupištěm je ve velmi špatném stavu a máme už pouze deset let na její rekonstrukci. Může jít o novou odlehčenou formu, která však bude respektovat stávající charakter celého terminálu. To je přístup, který se snažíme prosazovat všude tam, kde to dává smysl, abychom si v Praze zachovali stavby ze všech různých dob,“ doplňuje Hlaváček.


„Vítáme další smysluplnou práci v této lokalitě. Kromě terminálu pracujeme ještě na nové železniční stanici Rajská zahrada s přímým přestupem na metro, známý je i náš plán revitalizace sídliště Vybíralova, pro nějž byla zpracována studie proveditelnosti a nyní je vybírán zpracovatel pro další fáze projektové dokumentace“ doplňuje Ondřej Boháč, ředitel IPR s tím, že jedním z témat, kterými se studie revitalizace terminálu bude zabývat, je i hospodaření s dešťovou vodou.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

1 komentář
  • Tam to je fakt příšerný.Ten název “Černý Most” tomu také nepřidá. Kdo tam jede poprvé nebo po dlouhé době, tak je úplně ztracený. Ale to i jinde si člověk připadá jako detektiv. A ten co to tam zná, tak kolikrát radši vystoupí dřív, než aby to tam, směrem do centra při přestupu na metro celé objížděl. Je to tam hrozně nepřehledné. Dokonce i řidiči autobusů si to tam někdy spletou a musejí pak cestujícím vysvětlovat, že jedou vlastně jinam. Připadá mi jednoduší a účelnější prodloužit metro do Horních Počernic. Možná by stačila jedna stanice a cestování by rázem bylo mnohem rychlejší, pohodlnější a levnější.