fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

Praha vybere zpracovatele projektu tramvajové trati přes “Sherwood”

Zdroj: IPR Praha

Již delší dobu je známo, že Vrchlického sady v Praze dostanou novou podobu. Nově parkem povede tramvajová trať, na které vznikne zastávka přímo před vstupem do haly hlavního nádraží. Nyní Institut plánování a rozvoje hl. města Prahy vybere společně s Městskou částí Praha 1 a Dopravním podnikem hl. m. Prahy zpracovatele projektu.

„Lokalita Vrchlických sadů je v současnosti pouze místem, kterým lidé rychle procházejí, když směřují na Hlavní nádraží. Naším cílem je vytvořit ze současného stavu park, kde se Pražané nejenom nebudou bát, ale budou zde chtít trávit i volný čas. Nové řešené by tak mělo přispět i k dalšímu propojení města přes Hlavní nádraží,“ komentuje plánovanou revitalizaci Petr Hlaváček, 1. náměstek primátora pro oblast územního rozvoje.

Tramvajová trať bude vedena z Muzea do zastávky Bolzanova. Dle územního plánu by měla vést ulicemi Wilsonova, Politických vězňů a Washingtonova. Dále pak před prostorem odbavovací haly Hlavního nádraží a poté ulicí Opletalova, kde se v křižovatce nápoji na stávající trať.

„Chci, aby byla veřejná doprava pro cestující co nejvíc pohodlná a „user friendly“. Tramvajová síť v Praze za den přepraví stejné množství lidí jako metro a na Hlavním nádraží se denně koncentrují desetitisíce cestujících. To vše dělá z tohoto místa důležitý dopravní uzel pro Prahu i celou Českou republiku. Proto po vzoru západních měst dáme sice trať do parku, ale díky architektonické soutěži a výslednému řešení týmu urbanistů, dopravních inženýrů i krajinářských architektů budou společně dobře fungovat, tvořit komplexní celek a přestupy na různé druhy dopravy budou blíž k sobě,“ říká náměstek primátora pro dopravu Adam Scheinherr.

Zdroj: IPR Praha

„Z dopravního hlediska má také nová tramvajová trať obrovský potenciál. Ulehčí předimenzované dopravě v centru Prahy v ulicích Jindřišská a Vodičkova. Zajistí přímé napojení největšího nádraží v Česku na tramvajovou síť, jako tomu bylo v minulosti. Přidanou hodnotou je také spojení dvou vlakových nádraží v centru, Hlavního a Masarykova,“ dodává Scheinherr.

Výběr proběhne v tzv. soutěžním dialogu, do nějž budou zapojeny odborníci na různá témata. Praha chce zapojit krajinářské architekty, nebo dopravní inženýry.

„V průběhu přípravy vedení tramvajové trati přes Vrchlického sady se ukázalo nezbytné řešit tento prostor jako celek, nikoli jako samostatné oddělené projekty. Jednotlivá témata – krajinářská, dopravní, sociální, urbanistická nebo památková, jsou totiž úzce propojená. Proto je vhodné vybrat zpracovatele formou řízení, ve kterém budou účastníci řešit dohromady jak prostor parku, tak i tramvajovou trať,“ vysvětluje volbu výběrového řízení Ondřej Boháč, ředitel IPR Praha.

Zdroj: IPR Praha

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..