fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

Plzeň poprvé testuje parciální trolejbus bez loga Škody. EKOVA vyjela do Malesic

Zdroj: Ekova Electric

Plzeňské městské dopravní podniky si před týdnem vypůjčily parciální trolejbus od ostravské společnosti EKOVA ELECTRIC. Od dnešního dne je nasazen na linku 19, která spojuje Ústřední hřbitov přes centrum právě s Křimicemi a Malesicemi, kde využívá svůj bateriový pohon. Plzeň se tak snaží vydat cestou rozvoje ekologické dopravy bez nutnosti budování nové infrastruktury.

„Chceme rozvíjet ekologickou městskou veřejnou dopravu efektivně i ekonomicky. Hlavním přínosem samozřejmě bude navýšení podílu bezemisní dopravy, zlepšení životního prostředí na území města Plzně a zejména pak v obytných čtvrtích. Trolejbusy také představují nejtišší druh dopravy, který provozujeme,“ říká Roman Zarzycký, 1. náměstek primátora a předseda představenstva PMDP.

Zdroj: PMDP a.s.

„Plzeň byla vždy přirozenou baštou trolejbusů se značkou Škoda. Možnost zapůjčení moderního trolejbusu vyrobeného kompletně jinde a s jinou než plzeňskou „DNA“, je pro nás unikátní,“ říká Jiří Ptáček, generální ředitel PMDP, a dodává: „Zajímavé pro nás určitě bude i to, že zjistíme zkušenosti řidičů z ovládání vozu i dojmy cestujících z jízdy. Hodláme maximálně využít možnost kombinace obou režimů, tedy jízdy na trolej a na baterii.“

Trolejbus z dílen EKOVY se liší od dosavadních vozidel testovaných v Plzni například elektrickou výzbrojí, kterou vyrábí firma Cegelec. Zkušební provoz na lince 19 je pro PMDP mimořádný po technické i provozní stránce. PMDP již úspěšně zvládly odjezdit celou zimní sezónu a další výzvou určitě bude letní období, kdy budou díky klimatizaci vyšší nároky na baterie vozů. Vůz z Ostravy plánuje PMDP využívat alespoň měsíc.

„Prioritou PMDP i města Plzně je elektrifikace městské veřejné dopravy na Severní Předměstí. Nabízí se využít bateriové trolejbusy i na linkách 27 a 33. Bez investice do trolejbusové trati se to neobejde, ale nemusíme řešit komplikované vedení trolejí historickým centrem a přes mosty. České vládní i evropské strategie takové projekty chtějí podporovat i v příštích letech, musíme být připraveni. Máme vytipované i další autobusové linky, které už dnes jezdí z části pod trolejemi,“ doplňuje Ptáček.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..