fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

Čiernohronská železnica v novém. Prohlédněte si novou corporate identity!

Zdroj: atelier Parabola

Čiernohronská železnica má pre svoju modernú podobu pripravené aj nové korporátne prvky.

Ide o názov, logo(typ), písmo, farby, slogan a farebné riešenie vozidiel.

V prípade názvu spoločnosti je použité konzervatívne riešenie, a to názov (i jeho skratka) odvodený od pôvodného: Čiernohronská elektrická železnica (so skratkou názvu ČHEŽ).

Pôvodný názov Čiernohronská železnica bude používaný iba pri nostalgických jazdách.

V prípade logo(typ)u spoločnosti je použité liberálne riešenie. Logo(typ) užíva 3 farby:

Prvá znázorňuje okolitú všade prítomnú prírodu a jej farbu.

Druhá znázorňuje farbu oblohy, súčasne sa v rieke Čierny Hron, železnicu po väčšinu jej trasy doprevádzajúcej, odrážajúcej.

Tretia znázorňuje sneh v zime všade prítomný.

Logotyp znázorňuje svojou skratkou názvu spoločnosti (ČHEŽ; s použitým fontom Perfect dark BRK) moderný elektrický vlak, idúci pod zelenými horami po koľajach nad modrou riekou.

Pôvodný „logo(typ)“ bude používaný iba pri nostalgických jazdách.

V prípade písma spoločnosti je použité konzervatívno-liberálne riešenie: font Perfect dark BRK pokiaľ o logotyp ide a už spoločnosťou užívaný font Roboto Condensed, pokiaľ o zbytok firemnej identity ide.

V prípade farby spoločnosti je použité liberálne riešenie v duchu vyššie uvedeného loga. V tomto duchu sú riešené i vozidlá (s výnimkou nostalgických).

V prípade sloganu spoločnosti je použité konzervatívne riešenie, a to slogan odvodený od súčasného (ktorý zostane len pre parnú trakciu): Nech to voda tlačí!.

Slogan má vyjadrovať, že súčasťou elektrizácie železnice bude aj výstavba malej vodnej elektrárne, pomocou ktorej čoby obnoviteľného zdroja elektrickej energie bude železnica zásobovaná trakčným prúdom.

V prípade farebného riešenia vozidiel spoločnosti je použité liberálne riešenie; je momentálne (na rozdiel od vyššie uvedených korporátnych prvkov) v procese verejnej ankety, ktorá je však nezáväzná pre konečné farebné riešenie vozidiel. Je až do 19.04.2020 dostupná na tejto adrese.

(Počet základných skupín riešenia je 5 (var. 2.1 – 2.4 vrchy a rieka, var. 3.1 fauna a flóra, var. 4.1 – 4.2 písmornament, var. 5.1 – 5.2 ornament, var. 6.1 – 6.2 logo); celkový počet mutácií je teda 11.)

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..