fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

Arriva převzala všech 34 zmodernizovaných jednotek 845. Jaká je ale ta správná modrá?

Foto: Arriva

Po téměř roce prací na motorových jednotkách řady 628 od německých státních drah oznámila ŠKODA VAGONKA a.s. na svém facebookovém profilu dokončení poslední jednotky s pomyslným číslem 34. Jedná se konkrétně o stroj 845 313-6. Dokončení přišlo zhruba 4 měsíce po termínu, kdy je dopravce potřeboval k zahájení provozu. Rekonstrukční práce provedla společnost Pars Nova ze Šumperka.

Jednotky 845 ale nejsou to jediné, co Arriva vlaky na české železnici používá. Proměnou nyní projdou i motorové jednotky Alstom Lint, které má dopravce půjčené od Leo Expressu. První stroj s modrým polepem je již na Zlínsku v provozu. Polep se ale zdá být nekompletní, chybí mu typické 2 zaoblené úzké pruhy, které by dle poslední změny korporátní identity dopravce všechna vozidla měla mít. Barva jednotlivých vozidel společnosti se také rozchází.

„Ty jo tech barev uz je tolik, ze fakt nevim jake jsou aktualne ty spravne. Z Parsu jede posledni 300 v uplne jine barve nez tento Lint,“ poznamenal například Martin J. pod příspěvkem na Facebooku.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

1 komentář