fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

Teplice získaly 5 nových trolejbusů Škoda 32Tr s bateriovým pohonem

Flotilu teplických trolejbusů obohatilo 5 nových vozů od Škody Electric. Jde o vozy typu 32Tr s bateriovým pohonem, na který ujedou až 12 kilometrů.

„Technickým provedením patří nové teplické trolejbusy k absolutní špičce v tom, co Škodovka nabízí,“ upřesnil obchodní manažer Škody Electric Radek Kapr. Vybaveny jsou kamerovým systémem i klimatizací. Nechybí ani moderní informační systém, nebo USB porty pro nabíjení drobné elektroniky.

V roce 2019 již Škoda do Teplic trolejbusy dodávala. Šlo o dva vozy 32Tr a jeden kloubový vůz 33Tr. Celkem teplická flotila čítá 35 vozů.

Škoda Electric v poslední době dodala nové trolejbusy nejen pro řadu českých měst – například Plzeň, Ústí nad Labem, České Budějovice, Pardubice, Brno, Opavu, nebo Ostravu – ale i pro města v zahraničí, jako maďarskou Budapešť, Kluž v Rumunsku, Bergen v Norsku nebo Limoges a St. Etienne ve Francii. Za dobu existence trolejbusové výroby dodala na tuzemský i zahraniční trh více než 14,5 tisíc trolejbusů. Kromě tradičního vývoje a výroby trolejbusů nabízí Škoda Electric několik typů nových bateriových elektrobusů.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..