fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

Rekonstrukce trati Beroun – Králův Dvůr vstupuje do poslední etapy. Hotovo má být v říjnu

Foto: Správa železnic

Rekonstrukce železniční stanice Beroun a přilehlé části železniční tratě do Králova Dvora postoupila do poslední etapy rekonstrukce. Při poslední etapě dojde k rekonstrukci infrastruktury mezi stanicí Beroun (od nákladového nádraží) a zastávkou Králův Dvůr. Celkem jde o rekonstrukci zhruba jednoho kilometru traťových kolejí.

Stavba s názvem Optimalizace trati Beroun (včetně) – Králův Dvůr započala v roce 2016. První dvě etapy, ve kterých došlo k rekonstrukci železničních stanic Beroun a Králův Dvůr, již proběhly. Třetí etapa započala letos v březnu a hotovo bude v říjnu.

Součástí stavebních prací bude i napojení vlečky KD Trans, nebo úprava napojení vlečky čertovy schody. Vybudována bude nová odstavná kolej pro první z jmenovaných vleček. Ta původní musela ustoupit novým nástupištím a narovnání kolejí.

Aktuálně je provoz na tomto úseku trati veden pouze po jedné ze dvou dříve používaných traťových kolejí. K dokončení rekonstrukce první traťové koleje by mělo dojít v druhé části července. Druhá traťová kolej by pak měla být hotová koncem října. Aby se nesnížila propustnost traťového úseku do Zdic, byla vybudována provizorní odbočka, která zajistí dvoukolejný provoz po celou dobu rekonstrukce. Následně se tato odbočka vymění za trvalou kolejovou spojku.

Úsek celé stavby je dlouhý téměř 6 kilometrů. Během rekonstrukce dojde ke zvýšení traťové rychlosti na 160 km/h a k modernizaci zabezpečovacího zařízení. Po rekonstrukci bude také umožněn rychlejší průjezd vozidel s naklápěcí technikou. V Berouně vznikne i nový technologický objekt.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

1 komentář
  • Bezva pozitivní zpráva…Vlastně celý úsek trati 170 vyžaduje modernizaci,čili Praha-Smíchov-Beroun-(Zdice).Je třeba zvýšit propustnost tratě,položením nového svršku se zvýší i rychlost vlaků a tím zkrácení jízdní doby mezi Prahou a Plzní.Samozřejmostí je trať vybavit novým zabezpečovacím zařízením..Modernizaci ve stanicích ale “dělat s rozumem”,zbytečně nevyhazovat finance za “modré zábradlí odnikud nikam”.také nechat ve stanicích dostatečný počet kolejí pro odstavené nákladní vozy…