fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

RegioJet chce v prosinci vyjet do Polska. Noční vlak nabídne až 600 lehátek

Český soukromý dopravce RegioJet plánuje od prosince roku 2020 vyjet na polské koleje. Konkrétně jde o jeden pár nočních vlaků z Prahy do Przemyśle na polských hranicích s Ukrajinou. Vyplývá to z oznámení na stránkách polského úřadu UTK.

Oznámení o plánované osobní dopravě Praha hl. n. – Przemyśl Gł. dopravce předložil úřadu 3. února 2020. V druhé polovině února byl pak dopravce úřadem požádán, aby doplnil formální nedostatky v souvislosti s oznámením.

Co se týče administrativních povinností dopravce, licenci na dobu neurčitou již vlastní. Dále je pak držitelem bezpečnostního certifikátu A, který platí do roku 2024 a bezpečnostního certifikátu B, který platí do roku 2022.

RegioJet na novou linku počítá s nasazením lokomotiv Siemens Vectron, nebo Bombardier Traxx. Vozy pak budou tří označení – Bcmz, Bvcmz a Bvcmbz. Ve všech případech jde o osobní lehátkové vozy, které dopravce v minulosti koupil v zahraničí. Některé z nich jsou aktuálně v provozu na rychlíkové lince R8, nedá se proto vyloučit, že pro tuto státem dotovanou linku má dopravce v záloze jiné vozy, které nasadí, když tyto přesune na noční vlaky. Při spuštění linky R8 dopravce oznámil, že se jedná o provizorní stav, který bude postupně zlepšován.

Soupravy nočních vlaků by měly být složeny z 8 až 12 vozů o kapacitě 400 až 600 lehátek. RegioJet zároveň plánuje nasadit i vůz pro přepravu 2 osob se zdravotním postižením.

Dle prohlášení dopravce toto oznámení podle úřadu UTK neobsahuje komerčně citlivé informace. Úřad pouze nezveřejnil kontaktní osobu dopravce, s kterou úřad komunikuje.

PLÁNOVANÝ JÍZDNÍ ŘÁD:

Zdroj: UTK

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

2 comments
  • Tohle noční spojení je velmi dobrý nápad…Stále zastávám názor,že železniční doprava má v rámci EU stále velké nevyužité kapacity.Proč se trmácet vlastním autem -vystavovat se nebezpečí nehody,pokut,hledat v navigaci silnice,-když mě tam vlak doveze až na místo.Rád si tam v létě zajedu,až pomine tahle hrůza-Covid 19….Dle jízdního řádu ale nebude vlak zastavovat v České Třebové,jsem od Brna,takže budu řešit,kde nastoupím.Přeci jen Č.Třebová je uzel,na rozdíl od Zábřehu na Moravě.Možná časem přijde někdo na nápad spojení s Jadranem,který tu už byl.Stačí,aby se jednotlivé železniční správy domluvily na nějakém přepravním tarifu.I když mám vlastní auto a denně v provozu,na Jadran bych autem po přeplněných silnicích nejel ani za nic.Zároveň děkuji tvůrcům těchto stránek.Pěkné velikonoce,i když letos takové trochu jiné.