fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

Ministerstvo dopravy spouští ve spolupráci s Centrem dopravního výzkumu web o autonomní mobilitě Autonomne.cz

Nový informační web o dopravě z oblasti autonomní mobility zakládá Ministerstvo dopravy a Centrum dopravního výzkumu. Na webu budou k nalezení odborné články o tomto sektoru dopravy z celého světa. Projekt je financován Ministerstvem dopravy účelovou neinvestiční dotací na podporu rozvoje činnosti veřejné výzkumné instituce v resortu dopravy – Centra dopravního výzkumu.

Náplní webu mají být články zabývající se jak samotnými technologiemi autonomního řízení, technického vybavení vozidel a souvislostí s fyzickou či digitální infrastrukturou, tak i články týkající se legislativních otázek, etických témat anebo třeba výsledky průzkumů veřejného mínění o autonomních vozidlech. Smyslem webu je ukázat čechům, co se skrývá pod pojmem automatizace dopravy.

Marek Vanžura z Centra dopravního výzkumu hned láká zájemce na první článek o již provozních autonomních minibusech ve Vídni, nebo v německém lázeňském rezortu Bad Birnbach. „Jak zmíněná vozidla vypadají, jakou jezdí rychlostí a jaké jsou prvotní zkušenosti s nimi najdete hned v prvním článku“, vysvětluje Vanžura.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..