fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

HLB kupuje 30 jednotek Coradia Lint od Alstomu. Ten jich prodal již přes 1100

Foto: HLB

Společnost Alstom získala zakázku na 30 regionálních jednotek pro německého železničního dopravce Hessische Landesbahn. Za celkem 30 vozidel zaplatí přibližně 120 milionů EUR, jedno vozidlo tak vyjde v přepočtu na zhruba 100 milionů CZK. Vozidla vyjedou v roce 2022 v okolí Frankfurtu nad Mohanem.

Motorová jednotka Coradia Lint pojme celkem 120 sedících cestujících. Pro cestující budou k dispozici prostory pro uložení invalidních vozíků i jízdních kol. Samozřejmostí je připojení k wi-fi, nebo obrazovky s aktuálními informacemi o návazných spojích.

Železniční dopravce Hessische Landesbahn již vozidla Coradia Lint provozuje. Vedle železniční osobní dopravy provozuje také železniční nákladní dopravu, nebo autobusu dopravu v rámci dopravní obslužnosti.

S nasazením vozidel se počítá na terasách v okolí Frankfurtu, nebo na trati známé pod názvem Horlofftalbahn. Vozidla dosahují rychlosti až 140 km/h a jejich velkou výhodou je schopnost rychlé akcelerace, která přispívá ke zkrácení jízdních dob při častém zastavování.

Alstom od roku 2000 prodal již více jak 1100 těchto vozidel. Ta můžeme potkat ve více než třiceti dopravních systémech nejen v Evropě, ale i v Kanadě. Jednotky Coradia Lint nabízejí celkem tři druhy pohonů, jde o naftový, vodíkový nebo bateriový.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..