fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

NTM zahájilo výstavu ke stavbě Muzea železnice a elektrotechniky

Zdroj: NTM

V úterý 3. března se konala v prostorách Národního technického muzea v Praze vernisáž, na které byla zahájena expozice s vizualizacemi a podrobnými informacemi o plánované výstavbě Muzea železnice a elektrotechniky v Praze. To by mělo být otevřeno v roce 2028 v areálu bývalého lokomotivního depa na Masarykově nádraží u křižovatky ulic Husitská a Seifertova.

Vernisáže se zúčastnilo mnoho významných osob, které spolupracují s Národním technickým muzeem na přípravách tohoto projektu. Pozvání přijali například ředitel Technického muzea v Brně Ing. Ivo Štěpánek, bývalý ředitel Depa historických vozidel v Lužné u Rakovníka Ing. Jindřich Rachota, historik vědy a techniky Ing. Karel Zeithammer, CSc. nebo architekt objektu Ing. arch. Tomáš Reml. Na vernisáži nesměl chybět ani generální ředitel Národního technického muzea Mgr. Karel Ksandr, ředitel odboru železničního muzea Mgr. Michal Novotný, Ph.D., nebo ředitel odboru muzea elektrotechniky a médií Mgr. Hynek Stříteský.

Přestože muzeum bude obsahovat mnoho cenných a originálních exponátů, jeho forma bude i interaktivní. V souvislosti s jeho polohou se do budoucna plánuje Masarykovo nádraží jako výchozí stanice pro historické jízdy parních vlaků. O pozemek pro Muzeum železnice a elektrotechniky se zasloužil především právě Karel Zeithammer.

Akce byla zahájena kulturní vložkou v podobě zpěvu za doprovodu kytary. Na závěr nechyběla ikonická číše vína, u které se živě diskutovalo nejen k této problematice.