fbpx

Popularita MHD v Hradci Králové roste. Loni se s ní svezlo 38 milionů cestujících

Zdroj: hkcity.cz

38 002 765 cestujících využilo v loňském roce služeb MHD v Hradci Králové. Toto číslo stoupá od roku 2017, kdy se dopravnímu podniku podařilo zvrátit klesající tendenci ve využívání MHD. Za nárůstem popularity vidí vedení podniku především obnovu vozového parku z let 2018 a 2019. Nakoupeno bylo na 42 nových vozů typů SOR NS 12 ELECTRIC, SOR TNB 12 a IVECO Urbanway. Podstatnou roli hraje také zvyšování kvality služeb například ve formě bezkontaktní platby kartou v trolejbusech, USB nabíječek v elektrobusech či 100% nízkopodlažnosti.

Zdroj: dpmhk.cz

Po úbytku cestujících v roce 2016 a let předcházejících provedl podnik řadu kroků k jejich opětovnému přivedení. Koncem roku 2016 zavedl možnost nákupu jízdenek pomocí bezkontaktního platebního terminálu přímo ve vozech trolejbusů. V roce 2017 zprovoznil aplikaci HopOn, přes kterou mohou cestující pohodlně kupovat jízdenky, bez ohledu na to kolik mají u sebe hotovosti a na jaké zastávce se nacházejí. Proběhla také kampaň “ENVI přístup je IN”, která cestujícím přiblížila možnosti ekologického cestovaní v rámci kraje a města a přinesla informace ohledně jízdného a cestování MHD. V tytéž roce byla zavedena tzv. Zelená linka nabízející bezplatnou alternativu pro cestování po centru města. TA byla zrušena v květnu 2018 kvůli stavebním pracem na trase. V dalších letech následovaly zmíněné investice do ekologického vozového parku.

Větší předchozí obměna vozového parku proběhla v letech 2011 – 2013, kdy byly nakoupeny nové trolejbusy. V roce 2011 byla umožněna platba SMS jízdenkou. Přesto počet cestujících klesal. Možnost objednání a dobíjení Městské karty přes internet odstartovala roku 2014. Přesto že se nedá jednoznačně určit příčina nárůstu počtu cestujících od roku 2017 Dopravní podnik města Hradec Králové učinil plno kroků ke zvýšení komfortu cestování a kvality služeb. Hradecká MHD, která loni oslavila 70 let provozu trolejbusů, se během posledních 10 let proměnila v moderní, ekologicky smýšlející společnost, která se snaží vyjít všem cestujícím vstříc a ulehčit jim jejich cestu.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..