fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

Deutsche Bahn po 17 letech vymění uniformy. Zde je o nich 10 faktů

Foto: Deutsche Bahn

Tmavě modré sako, jemně světle modrá košile a sytě červené doplňky budou pro uniformu německého státního dopravce minulostí. Nově dává přednost eleganci v podobě vínové barvy, která je nyní u uniforem všech provozních zaměstnanců dominantní. Vínovou doplní bílá, tmavě modrá a černá.

Kompletní výměna by měla být hotová 1. srpna tohoto roku. S novým oblekem se již můžeme setkat od začátku ledna. Dosud probíhalo například testování uniforem a dolaďování tak, aby se v nich zaměstnanci cítili dobře.

Nová uniforma má celkem 80 různých částí, nově jsou k dispozici i polokošile a džíny. Frankfurt, Hamburk, Brémy, Berlín, Hannover, Lipsko, Drážďany, Kassel, Basilej, Stuttgart, Dortmund, Kolín nad Rýnem, Mnichov, Norimberk a Karlsruhe. To jsou města, kde si mohou zaměstnanci vyzkoušet všechny velikosti všech částí uniforem. Pak si objednají ty, které jim sedí nejlépe.

Velká část oděvů nese označení MADE IN GREEN by OEKO-TEX®, které říká, že se jedná o oblečení, které je z materiálů, které při výrobě jen minimálně znečišťují životní prostředí a jsou maximálně ekologické.

10 faktů o nových oblecích:

1) Nové uniformy mají celkem 80 různých částí. Od kalhot, sukní a šatů přes bundy, vesty a prošívané bundy až po kravaty, šátky a čepice. Jednotlivé části lze kombinovat.

2) Uniformy vymění celkem 43 000 zaměstnanců, kteří pracují v přímém kontaktu se zákazníky. Jde o pracovníky ve vlacích, ve stanicích, v autobusové divizi i v dalších zákaznících centrech.

3) V tomto roce zaměstnanci obdrží až 900 000 částí obleku.

4) Červenou barvu, kterou DB označuje jako “traffic red”, vystřídájí dvě hlavní barvy, kterými jsou burgundská vínová a tmavě modrá. V desigenu webu, v dalších materiálech i na vozidlech zůstane červená.

5) Nikdy dříve se zaměstnanci v rámci firemní uniformy neoblékli do džín, polokošile, nebo do šatů. Ty jsou na výběr letos poprvé.

6) Na výběr ne z 51 různých velikostí. Od XXS až po 5XL.

7) Většina obleků jsou označena jako MADE IN GREEN od OEKO-TEX®, což znamená že jejich výroba byla v souladu s touto certifikovanou normou.

8) Celkem 3 roky trval průběh od nápadu na výměnu, návrhu, výrobu a testování. Uniformu navrhla návrhářka Guido Maria Kretschmer a konzultování proběhlo za účasti odborníků a celkem 60 zaměstnanců napříč nejen provozními pozicemi.

9) Doba, po kterou byl oblek testován a doladěn, dosahuje 8 měsíců. Celkem se ho účastnilo 250 zaměstnanců, kdy na základě jejich připomínek bylo mnoho věcí upraveno a doladěno.

10) Celkem 17 let byly používány staré uniformy s výraznými červenými doplňky.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..