fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

Po Arrivě nasazuje ČSAD Střední Čechy nové vozy. Linka 171 v novém kabátě

Foto: PID

Je to již téměř dva měsíce, co se odehrálo několik menších změn v Pražské integrované dopravě. Od 1. prosince byla rozdělena linka 223 na dvě části. Jedna část zůstala pod původním číslem a druhá se přejmenovala na linku 171.

Původně linku 223 provozovala společnost Arriva City v celé délce. Nově zůstala Arrivě pouze část z Černého Mostu na Ratibořickou. Druhou část linky z depa Hostivař na Černý Most a dále do obratiště Ve Žlíbku dostala společnost ČSAD Střední Čechy, která je nově označena jako linka 171.

Z počátku měl dopravce ČSAD Střední Čechy potíže zajistit všechny spoje v požadovaných standardech PID. Některým vozům na lince chybělo povinné označení, hlášení zastávek, nebo informační systémy v interiéru vozidla. Některé spoje byly dokonce subdodávány i jinými dopravci.

Nyní pro tuto linku ČSAD Střední Čechy pořizuje 4 nová vozidla Iveco Urbanway, která plně splňují požadavky Pražské integrované dopravy. Vozidla jsou nízkopodlažní, jsou vybavena USB porty pro nabíjení drobné elektroniky a v létě cestující potěší přítomnost klimatizace.

První vozidlo na linku vyjede ještě tento týden a ostatní pak do konce měsíce.

Foto: PID
Foto: PID
Foto: PID

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..