fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

RegioJet pokořil hranici 10 milionů cestujících. Kupec mu pomůže s výstavbou depa

Foto: RegioJet

Největší středoevropský soukromý železniční dopravce přepravil ve všech svých vlacích v Česku, na Slovensku a v Rakousku celkem 10,5 milionu cestujících, což je o milion více než za rok 2018. Čistě komerční dálkové linky dopravce pak připravili 6,5 milionu cestujících, to je nárůst o 600 000 cestujících.

Velkou oblibu žlutých spojů na trase Praha – Vídeň potvrzuje i fakt, že průměrná obsazenost spojů do Rakouska v létě dosáhla 93 procent.

,,Právě v souvislosti s rekordním růstem RegioJetu na středoevropském a českém trhu a další expanzí vlakové dopravy posílil vrcholový management Miroslav Kupec, který  14. 1. nastoupil na pozici technického ředitele celého vlakového holdingu RegioJet. Tam kromě dálkových vlaků spadají také regionální spoje v Ústeckém kraji a na Slovensku,” vysvětlil Aleš Ondrůj, tiskový mluvčí RegioJet.

,,Miroslav Kupec je zkušeným odborníkem a vrcholovým manažerem s dlouholetou praxí v oblasti železniční dopravy a vlakové techniky. V rámci RegioJetu bude mít na starosti řízení a rozvoj celé technické a údržbové základny nejrychleji rostoucího osobního železničního dopravce ve střední Evropě,” dodal Ondrůj.

I v roce 2020 plánuje RegioJet expanzi na nové trhy i další rozvoj svého provozu. Spojí například Budapešť s Prahou a Vídní. Plánuje i spoje na Ukrajinu a do Polska. V následující měsících pak posílí flotilu lokomotiv stroje Bombardier Traxx MS3.

Žluté vlaky zároveň najdou nový domov v avizovaném depu, které společně s dalšími technickými a provozními plány bude připravovat i nově jmenovaný technický řiditel Miroslav Kupec. Ten dříve působil například v Českých drahách, nebo ve Škodě Transportation.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

3 komentáře
    • No….zase bych to tak nechválil. Jezdím se žlutým často a rozvrzané vozy, věčně ucpaný záchodový mísy, nebo stále zhoršující se technický stav vozidel mluví za vše. Jistě, je potřeba vydělávat, ne vrážet peníze do pravidelné údržby. Aspoň mají v nabídce výborná vína a vždy vychlazený pivo. 😁 Kafe zdarma ti ať si nechají, ale na naivní český národ to pochopitelně platí.