fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

Předplatné za 149 korun a integrace do Lítačky. Lime má v Praze velké plány

Foto: Lime

Světový hráč v oblasti mikromobility dnes představil v tiskové zprávě novinky. Již spuštěná služba předplatného na týden vyjde zákazníky na 149 korun. Společnost zároveň jedná s Prahou o integraci koloběžek do systému pražské Lítačky.

Lime Week Pass je služba určená především pro uživatele, kteří koloběžky pravidelně využívají. Zákazníci si týdenní předplatné mohou zakoupit v aplikaci od dnešního dne. Předplatné stojí 149 korun, v ceně je ale pouze odemykání koloběžek. Jezdec tak musí zaplatit další sumu za projeté minuty. Koncept předplaceného odemykání byl spuštěn v prosinci v USA, Austrálii a na Novém Zélandu.

Zdroj: Lime

„Naším cílem je zvýhodnit naše nejaktivnější uživatele, tedy ty, kdo využívají koloběžky k dennímu dojíždění. Chceme, aby naše služba byla pevnou a přirozenou součástí života v Praze, a jsme proto zavázáni ji maximálně přizpůsobit primárně Pražanům. Prvním krokem je právě týdenní předplatné a aktuálně s městem pracujeme také na způsobu, jak službu Lime zaintegrovat do systému pražské Lítačky. Pro místní obyvatele by tak služba byla zase o něco výhodnější,“ popisuje Ondřej Široký, provozní manažer společnosti Lime. 

V září minulého roku uživatelé v Praze pokořili hranici jednoho milionu jízd. Stalo se tak téměř k výročí jednoho roku existence služby v hlavním městě. Nejaktivnější pražský jezdec má na kontě přes 400 jízd a na koloběžce již urazil více než 1 000 kilometrů.  

Lime by ráda udělala z platformy koloběžek součást pražské hromadné dopravy. Svou ideu hodlá podpořit integrováním služby do pražské Lítačky. Aktuálně se Lime snaží s městem najít vhodný způsob, jak toho dosáhnout.

PODPOŘTE NÁS LIKEM NA FACEBOOKU

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..