fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

FlixMobility roste o třetinu. U nás přepravila 3,5 milionu cestujících

Foto: FlixBus

Největší evropský poskytovatel mobility roste na stávajících u na nových trzích. Celkem společnost přepravila v roce 2019 62 milionu cestujících, což je o 37% více, než předchozí rok. Její síť linek se rozpíná přes 30 zemí a celkem 2500 destinací. V tomto roce plánuju vypravit první zelené vlaky na švédských kolejích a dále růst na německé železnici. Minulý rok FlixBus posílili hlavně akvizicemi společností Kamil Koç v Turecku a Eurolines.

„Během sedmi let se nám podařilo stát se poskytovatelem s nejrozsáhlejší sítí autobusových spojů na světě. Naše nabídka aktuálně čítá více než 400 tisíc spojů denně do tisíců destinací,“ uvádí André Schwämmlein, zakladatel a CEO společnosti FlixMobility.

„Jsem velmi hrdý na to, že nabízíme dostupnou, technologicky vyspělou a udržitelnou mobilitu mnoha milionům lidí na světě, současně s vědomím, že ve většině zemí je dálkový autobus tím nejšetrnějším dopravním prostředkem vůči klimatu. Je skvělé stát v čele technologického vývoje a pokroku, který přináší výhody lidem i planetě,“ pokračuje jeden ze zakladatelů FlixBusu.

V České republice dosáhl počtu 3,5 milionu cestujících ve vnitrostátní i mezinárodní přepravě a 63 zastávek. Nárůst počtu cestujících čítá celkem 30%. Pražskému uzlu na Florenci dává velký význam, podle FlixBusu je jeden z nejvytíženějších.

„Rozšiřování nabídky dostupných spojů a zpřístupnění pohodlné přepravy ještě více lidem je pro nás dlouhodobou prioritou. Kromě nových zahraničních destinací na přímém spoji z Česka jsme v loňském roce propojili i česká regionální města se zahraničím. Patří zde například spojení Hradce Králové a Náchoda s polskými metropolemi Katovice a Krakov, Zlín se Žilinou nebo Mnichovem a Strakonice a Vimperk s významnými centry v Rakousku, Německu a Polsku,“ uvádí ředitel společnosti FlixBus v České republice Pavel Prouza.

Mezi nové zahraniční destinace dostupné na přímém spoji z Česka FlixBus v roce 2019 přidal například Oděsu, Umaň a Lvov na Ukrajině, Sarajevo a Visoko v Bosně a Hercegovině, Rotterdam v Nizozemsku, Antverpy v Belgii nebo německá města Koblenz, Mohuč a Fürth.

„Naši zákazníci se mají na co těšit i v roce 2020. Během jara postupně přidáme sezónní nabídku spojů na jih Evropy. Chceme otevřít další přímá spojení z Prahy například do Španělska, Francie, Švýcarska, Velké Británie nebo Nizozemska. Pracovat budeme i na dalším propojení českých regionů s evropskými velkoměsty,“ dodává Prouza.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..