fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

CZ LOKO chystá novou trojživelnou lokomotivu. Veřejnost napíná, podrobnosti tají

Foto: CZ LOKO

Výrobce a opravna kolejových vozidel CZ LOKO, která sídlí v České Třebové, připravuje nový model ekologické lokomotivy. Jeho hlavní výhodou bude kombinování více zdrojů energie. Využívat by měla klasický elektrický pohon z trakčního vedení, dieselový motorový pohon a bateriový pohon.

Společnost se zabývá nejen výrobou nových kolejových vozidel, modernizací a opravami vozidel, ale i jejich servisem, či schvalováním. Dodnes se společnost zabývala pouze výrobou a rekonstrukcí menších posunovacích lokomotiv, případně rekonstrukcí větších traťových lokomotiv. Chystaný projekt by měl být v historii výrobce úplně prvním, jehož produktem bude traťová lokomotiva vlastní výroby.

Produktové portfolio společnosti se řadí do tří skupin. Nejvíce vyrobených kusů patří do řady EFFISHUNTER, kam patří menší posunovací či dieselové traťové lokomotivy na kratší vzdálenosti. Druhou významnou skupinou výrobků je řada EFFILINER, kam patří rekonstrukce elektrické lokomotivy z Belgie, nebo rekonstrukce řad 753 a jejich facelift. Poslední skupinou jsou speciální vozidla, která nachází využití například pro údržbu infrastruktury podzemních drah, nebo u společností, které se zabývají správou železniční infrastruktury.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..