fbpx

České dráhy přichystaly nabídku ČD Ski i letos. K jízdence sleva na skipas i ve Švýcarsku

Foto: České dráhy

V sobotu 11. Ledna České dráhy startují již 15. sezónu projektu ČD ski. Projekt přináší výhodu pro cestující Českých drah v podobě slevy na skipas v českých, slovenských a jednom švýcarském lyžařském středisku. Slevy platí až do 29. března.

Do partnerských skiareálech cestující ČD dostanou slevu 20-30% na denní, dvoudenní, nebo třídenní skipasy. Pro cestu na Slovensko do Tater se dají využít spoje Pendolino. V Česku se vlakem dostanete do skiareálů v Krkonoších, Jizerských horách, Jeseníkách, Krušných horách a na Šumavě.

V případě zájmu cestovní do švýcarských Alp je možné využít nabídky spojení v lůžkových vozech Praha – Zürich s přestupem ve městě Sargans, odkud jede návazný spoj do Davosu. Více informací lze nalézt na webu dopravce.

Ceny jízdenek v lůžkovém voze Českých drah ve spoji Ex 337 / EN 466 cílí na české zákazníky, jedna cesta z Prahy do švýcarské stanice Sargans stojí v třímístném lůžkovém kupé okolo 2 090 Kč. Cena je včetně přípoje až do Davosu.

Expres s přímými vozy do Curychu začíná svou jízdu ve stanici Praha-Holešovice v 17:46, z pražského hlavního nádraží pak odjede v 18:01. Do Curychu vlak přijede v 8:20 ráno druhý den. V opačném směru z Curychu vlak odjíždí ve 21:40 a na pražské hlavní nádraží přijíždí v 10:56 následujícího dne. Cílovou stanicí je v Praha-Holešovice. 

„Na českém území je možné do vlaku přistoupit kromě Prahy také i v Táboře, Českých Budějovicích, Velešíně, Kaplici a Rybníku, ve Švýcarsku cestující můžou vystoupit vedle Curychu také v Buchsu poblíž hranic s Lichtenštejnskem nebo v Sargansu, odkud navazují přípoje do Churu, Svatého Mořice, do střediska Arosa Lenzerheide, ale především směrem do horského kantonu Graubünden se  střediskem Davos Klosters,“ říká Aleš Kučera, manažer projektu ČD Ski.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..