i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

České dráhy přichystaly nabídku ČD Ski i letos. K jízdence sleva na skipas i ve Švýcarsku

Foto: České dráhy

V sobotu 11. Ledna České dráhy startují již 15. sezónu projektu ČD ski. Projekt přináší výhodu pro cestující Českých drah v podobě slevy na skipas v českých, slovenských a jednom švýcarském lyžařském středisku. Slevy platí až do 29. března.

Do partnerských skiareálech cestující ČD dostanou slevu 20-30% na denní, dvoudenní, nebo třídenní skipasy. Pro cestu na Slovensko do Tater se dají využít spoje Pendolino. V Česku se vlakem dostanete do skiareálů v Krkonoších, Jizerských horách, Jeseníkách, Krušných horách a na Šumavě.

V případě zájmu cestovní do švýcarských Alp je možné využít nabídky spojení v lůžkových vozech Praha – Zürich s přestupem ve městě Sargans, odkud jede návazný spoj do Davosu. Více informací lze nalézt na webu dopravce.

Ceny jízdenek v lůžkovém voze Českých drah ve spoji Ex 337 / EN 466 cílí na české zákazníky, jedna cesta z Prahy do švýcarské stanice Sargans stojí v třímístném lůžkovém kupé okolo 2 090 Kč. Cena je včetně přípoje až do Davosu.

Expres s přímými vozy do Curychu začíná svou jízdu ve stanici Praha-Holešovice v 17:46, z pražského hlavního nádraží pak odjede v 18:01. Do Curychu vlak přijede v 8:20 ráno druhý den. V opačném směru z Curychu vlak odjíždí ve 21:40 a na pražské hlavní nádraží přijíždí v 10:56 následujícího dne. Cílovou stanicí je v Praha-Holešovice. 

„Na českém území je možné do vlaku přistoupit kromě Prahy také i v Táboře, Českých Budějovicích, Velešíně, Kaplici a Rybníku, ve Švýcarsku cestující můžou vystoupit vedle Curychu také v Buchsu poblíž hranic s Lichtenštejnskem nebo v Sargansu, odkud navazují přípoje do Churu, Svatého Mořice, do střediska Arosa Lenzerheide, ale především směrem do horského kantonu Graubünden se  střediskem Davos Klosters,“ říká Aleš Kučera, manažer projektu ČD Ski.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.