fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

Ministerstvo dopravy se brání. Arrivu kontrolovalo od července

Foto: redakce

Blogger Petr Wiekert vyjádřil svůj názor na nevydařený začátek provozu Arrivy v článku pro Euro.cz. Níže vám přinášíme zpětné vyjádření Ministerstva dopravy, které uvádí, že tvrzení bloggera udává na pravou míru.

Vyjádření Ministerstva dopravy:

Založené ruce, jak uvádí Euro.cz, jsme před 15. prosincem, kdy na železnici vstoupili noví dopravci, rozhodně neměli. Pracovníci Ministerstva dopravy prováděli po celý rok 2019 kontroly připravenosti. Konkrétně u dopravce Arriva tyto kontrolní dny proběhly ve třech termínech – 1. března, 12. června a 22. října. Nadto jsme ještě s Arrivou provedli kontrolní den i u dodavatele odbavovacího systému a to 19. července. Zde nám byl prezentován funkční jízdenkový automat se vzdálenou obsluhou. Kontroly nesvědčily o následných nedostatcích v ostrém provozu, jako je kolaps pokladního systému nebo nedodržení smluvních podmínek ze strany dodavatele modernizace vozidel. Všechny smlouvy s Arrivou nám byly předloženy a pokladny fungovaly bez problémů.

Provoz vlaků je natolik finančně a personálně náročný, že jsme nemohli zajistit náhradní řešení v podobě jiných vlakových souprav, průvodčích a dalších zaměstnanců nezbytných k bezproblémovému fungování vlaku v provozu. Veškeré zkoušky, které dopravci provádí na zkušebních okruzích nemohou sebelépe nasimulovat ostrý provoz s cestujícími. Je také dobré připomenout, že dílčí problémy se při zavádění nových dopravců nevyhnuly např. ani našim sousedům v Německu.

Situaci s Arrivou nadále řešíme, celkově proběhlo více než 20 kontrolních jízd ze strany ministerstva a tento týden ještě probíhají další. Situace se v posledních dnech výrazně zlepšila.


K nahlédnutí přikládáme smlouvu o veřejných službách s dopravcem Arriva.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..