fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

Podchod z hlavního nádraží na Žižkov bude stát 142 milionů. SŽDC vypsala tendr

Foto: České dráhy

Správa železniční dopravní cesty v tiskové zprávě oznámila, že v nejbližších dnech vypíše soutěž na prodloužení podchodu z pražského hlavního nádraží. Součástí stavby bude i propojení podchodu s komerčním centrem na náměstí Winstona Churchilla. Práce by měly započít v květnu roku 2020, hotovo bude v létě roku 2021.

Předmětem zakázky za 142 milionů korun je výstavba eskalátorů a výtahu u výstupu na druhé straně nádraží, kde se nenachází nádražní budova. Současně bude třeba realizovat přeložku manipulačních kolejí, nebo upravit vodovod a kanalizaci. Úpravou projde i trakční vedení, nebo chodníky pro pěší.

Celkově je stavba rozdělena do tří samostatných částí. SŽDC se pro tento krok rozdělení rozhodla z důvodu příliš velké předpokládané ceny původního tendru zveřejněného letos v červnu.

Zároveň pokračuje celková rekonstrukce železniční stanice, kdy dojde k výměně informačního a orientačního systému, nebo k rekonstrukci nástupišť 5 až 7, kam budou například doplněny eskalátory. Všechny nástupiště tak dostanou jednotné provedení a vzhled

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..