fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

FlixCar, platforma pro spolujízdu spuštěna ve Francii. Další trhy budou následovat

Foto: FlixCar

Globální platforma pro poskytování přepravy FlixMobility spouští ve Francii sdílenou spolujízdu FlixCar. Služba je dostupná od 17. prosince, další trhy budou postupně následovat. Zelená společnost tak doplňuje síť svých autobusových spojů FlixBus a vlaků FlixTrain, které plánuje brzy spustit i ve Francii.

Dle průzkumu společnosti 86 % obyvatel Francie čeká na alternativní platformu pro spolujízdu autem a 78 % obyvatel je ochotno změnit platformu, kterou aktuálně využívá. FlixCar tak vidí potenciál na tomto trhu.

Vize společnosti je nabídnout spolujízdu autem, kterou lze zařídit za pouhé tři kliknutí. Zároveň uživatelům umožňuje přenést si z předchozích platforem své hodnocení jako řidiče. Aplikace nabídne platbu online i v hotovosti.

FlixCar doplní nabídku autobusových spojů FlixBus, kterými se dostanete ve Francii do více než 200 destinací. Nabídka FlixCar spoje doplní do oblastí, kam autobusy vůbec nejezdí, nebo jezdí s příliš nízkou frekvencí.

„Díky službě FlixCar můžeme cestujícím nabídnout další možnosti, jak se dostat z bodu A do bodu B. Pomáhá nám rozvíjet naši síť dopravních spojení, současně však můžeme cestujícím nabídnout spojení z domova přímo až do jejich cíle, ode dveří až ke dveřím,“ uvádí Yvan Lefranc-Morin, ředitel společnosti FlixBus ve Francii.

O společnosti FlixMobility

FlixMobility je mladá společnost působící v oblasti dálkové dopravy, která skrze své značky FlixBus a FlixTrain nabízí pohodlný a ekologický způsob přepravy za dostupné ceny. Díky unikátnímu obchodnímu modelu a inovativním technologiím se ze startupu rychle stala silná společnost s největší evropskou sítí dálkových meziměstských autobusů a v roce 2018 také prvními dálkovými vlakovými spoji. Od roku 2013 přepravila FlixMobility přes 100 milionů lidí a dala vznik tisícům nových pracovních míst v oblasti dopravy. V roce 2018 spustila společnost FlixMobility první dálkové spoje také v USA.

Z center v Evropě i USA se tým FlixMobility stará o plánování sítě, zákaznický servis, management kvality, marketing a prodej a v neposlední řadě také o rozvoj nových obchodních příležitostí a technologický rozvoj. O každodenní provoz flotily autobusů FlixBus se starají regionální partneři, povětšinou rodinné firmy, které na trhu úspěšně působí po desetiletí. FlixTrain je provozován ve spolupráci se soukromými vlakovými přepravci. Díky tomuto partnerství jde tak inovace, podnikatelský duch a silná mezinárodní značka ruku v ruce se zkušenostmi a kvalitou tradičního odvětví dopravy.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..