fbpx

Bratislava za 999, Košice za 1499. FlixBus před svátky posiluje i zdražuje

Foto: FlixBus

Blíží se Vánoce a nový rok, což je období, kdy cestuje v dálkové dopravě nejvíce lidí. Dopravci to dobře vědí a z důvodu zvýšené poptávky posilují spoje a zvyšují ceny. Není tak problém sehnat jízdenku za až trojnásobek běžné ceny než ve zbytku roku. Flixbus v tiskové zprávě oznámil, že posiluje spoje zejména na Slovensko.

„S vyšší poptávkou po cestování během svátků počítáme už v našem jízdním řádu. S předstihem jsme navýšili přepravní kapacity na našich vnitrostátních spojích pro období Vánoc, a to přibližně o 10 procent, na mezinárodních linkách až o 30 procent. Mezi Prahou a Košicemi jsme na tento pátek a sobotu přidali do prodeje další posilové spoje, navyšujeme i přepravní kapacitu například do Salzburku,“ uvádí mluvčí FlixBusu Martina Čmielová.

Na lince z Prahy do Bratislavy nabízí konkurenční RegioJet jízdenky v nejvyšší vlakové třídě za 749 korun. Žluté autobusy na stejné lince nejdou s cenou přes 445 korun. Na vlakové lince z Prahy do Košic nabízí RegioJet jízdenky i za méně než 500 korun. V období nejvyšší poptávky přes Vánoce jsou tyto spoje již vyprodané.

„Zvýšený zájem zaznamenáváme o páteční, sobotní a pondělní předvánoční spoje ve směru z Prahy a Brna. Poptávka je zvýšená také po spojích do Karlových Varů, Liberce a Brna. Například mezi Prahou a Brnem v pátek vypravujeme 26 párů autobusových spojů, které z Prahy odjíždějí ve špičce i v půlhodinových intervalech,“ dodává Čmielová. „Jízdenky na vánoční cesty se pomalu vyprodávají, díky navýšené kapacitě jsou však ještě místa k dispozici. V každém případě doporučujeme všem, kdo chtějí na svátky vycestovat z Prahy, aby si se zakoupením jízdenek pospíšili a měli tak jistotu, že odjedou, kdy potřebují.“

České dráhy nabízí posledních pár volných míst z Prahy do Košic ve vlacích EuroCity za 1428 korun. Do Bratislavy se pak modrým vlakem dostanete mimo špičku za 392 korun. V nejvíce vytížené časy však ale za více než 800 korun.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..