fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

AŽD získala zakázku v Bosně a Hercegovině v hodnotě 30 milionů korun

Foto: AŽD Praha

Výrobce a dodavatel zabezpečovacích zařízení a železniční dopravce AŽD Praha získal zakázku na jihu Evropy. Ve státě Bosna a Hercegovina zmodernizuje zabezpečovací zařízení v železniční stanici Miljacka a na přilehlém nákladišti Stup. Oba objekty se nachází ve městě Sarajevo. Celková hodnota zakázky je 1,2 milionů euro.

„Společnost AŽD bude zajišťovat projektování, výrobu, dodávku, instalaci, zkušební testy a uvedení do provozu plně elektronického staničního zabezpečovacího zařízení ESA 44-BH s připojením na Jednotné obslužné pracoviště již vybudované AŽD v železniční stanici Blažuj. Součástí jsou také dodávky a instalace venkovních prvků, jako jsou LED návěstidla, výhybkové přestavníky a počítače náprav včetně související kabelizace,“ říká ředitel Zahraničního marketingu a obchodu AŽD Petr Žatecký.

Společnost AŽD Praha již dříve dodávala zabezpečovací zařízení na projekt modernizace železničních tratí Sarajevo – Bradina a Doboj – Banja Luka. Celý projekt v Sarajevu je financován z národních zdrojů Bosny a Hercegoviny.

„Společnost AŽD se připravuje na další zakázky, které Železnice Federace Bosny a Hercegoviny plánuje v dohledné době vypsat. Rádi bychom totiž zúročili nabyté zkušenosti v tomto regionu,“ uzavírá Petr Žatecký.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

1 komentář