fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

RegioJet na R8 vyjel na čas. Žlutý dopravce se připravil dobře

Foto: i-Doprava.com

Dle osobní zkušenosti redaktora portálu i-Doprava.com RegioJet vyjel z Brna i Bohumína bez zpoždění a sebemenších komplikací. Přinášíme podrobnou fotodokumentaci, jak souprava vypadá.

Jeden z modernizovaných vozů 2. třídy původem z Německa. Sedačky jsou od výrobce Borcad.
Bývalý spací vůz, který na lince R8 jezdí jako 2. třída.
Kupé 2. třídy po šesti s novými sedačkami od firmy Borcad.
Klienti z 2. třídy si mohou občerstvení zakoupit v RJ Bistru ve voze 2. Ceny jsou ale vyšší, než jaké známe z komerčních linek. Poprvé dopravce zpoplatnil i kávu.
Souprava je vybavena vozem s toaletou uzpůsobenou pro vozíčkáře.
Exteriér bývalého německého spacího vozu.
Prostor pro kola dopravce vyřešil tak, že ve voze, který je již delší dobu provozován jako Low-cost třída, vymontoval 8 sedadel.
Každý vůz je označen cedulí s městy a jízdním řádem průběhu cesty.
Interier vozu 2. třídy. Kupé se prodává pro 6 osob.
Vůz 1. třídy, který byl dříve provozován také jako 1. třída ve Švýcarsku. U RegioJetu jezdil několik let jako třída Standart.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

10 comments
  • Dle přiložených fotografií stejný standard jako u státního dopravce. Obzvláště pak u bývalých lehátek či možná ještě horší. Nevím o co je tenhle žlutý nesmysl lepší!

    • Tak to ani omylem, nesrovnatelný rozdíl. Jel jsem z Brna do Ostravy vlakem před 14 dny. Špinavý vlak, bez zásuvky i wifi, občerstvení scifi. Zpátky jsem jel už radši busem. Nevím co máte proti SA, ale objektivní rozhodně nejste

    • Pokud tohle srovnáváte s vozy Bee, které tam vozily ČD, potom jsme buď idiot, nebo máte problém s očima, nebo obojí, plus ještě v mozku máte modrý lejno

    • Ubohost se dá prezentovat různým způsobem, viďte. RJ zásadně ovlivnil ochotu ČD měnit něco k lepšímu.

  • Na toto bolo treba odpratať ČD a prihrať R8 RegioJetu? Po tom, čo vidím spacie vozne narýchlo prerobené atď., tak to mohlo ČD zohnať Bmz z Rakúska a rušne o nim by neboli problém alebo splašiť nejaké Interpantery alebo Stadlery ako Leo Express. Fakt to už mi Česko príde ako skládka toho, čo už nemci a rakúšania nepotrebujú a česi to zožerú. V týchto súvislostiach mi nepríde súťaž na R8 inak ako súťaž po lobbingu dopravcu, ktorý nemá kam a ako expandovať a veritelia potrebujú vidieť expanziu za každú cenu, tak si vyloboval Jančura túto frašku. Normálne ministerstvo takúto blbosť nevysúťaží. Keď do toho započítam 30-ročné 845 od Deutsche Bahn v réžií Arrivy, ktorá nevie načas upraviť interiér a ani polepiť techniku podľa zmluvy, či zabezpečiť rezervu, tak mi to príde, že buď v ČR zobrali na krajoch a ministerstve do vrecka od RegioJetu a Arrivy za robenie smetiska starej techniky alebo im je to za úplatok úplne jedno, čo tam bude nasadené, hlavne nech to nie je ČD a vedenie ČD za zbabrané súťaže nedostalo vyhadzov ani, alebo o doprave a súťažiach rozhodujú absolútni idioti, ktorí o doprave nevedia nič a o železnici už vôbec! Jedna blbovina za druhou čo sa v ČR deje.

    • Jenže nesehnalo. Na R8 jezdil největší odpad, co ČD našly, neklimatizované špalkové vozy Bee na 140km/hod s wc odkud padají howna na koleje. Takže i přestavěný lůžko je dnes komfort