fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

Praha-Vršovice má nové nástupiště. U čtvrtého zítra zastaví první vlaky

Foto: Sudop Praha

V rámci optimalizace metropolitní tratě z Hostivaře na pražské hlavní nádraží uvádí SŽDC do provozu nové nástupiště ve stanici Praha-Vršovice. Od neděle budou sloužit cestujícím celkem čtyři nástupiště.

Ve stanici zastavují regionální a dálkové spoje, tři nástupiště tak už téměř nestačily. Nové nástupiště má celkovou délku 220 metrů, z nichž je víc jak polovina zastřešena. Nástupiště má bezbariérový příchod.

Zároveň zde došlo k napojení depa kolejových vozidel a krčské trati ke staničním kolejím. Plynulejší průjezd souprav z depa na hlavní nádraží také umožní nové staniční koleje 9 až 17.

V letošním roce byly již ukončeny hlavní stavební práce, naplno se opět rekonstrukce rozběhne v březnu příštího roku. Celková cena tohoto železničního projektu je 4,4 miliardy korun, patří tak mezi největší v zemi. V současné chvíli je rozestavěná stanice Praha-Zahradní město i nová zastávka Praha-Eden. Součástí optimalizace v této trati je i výstavba napájecí stanice a technologické budovy v Zahradním Městě a ve Vršovicích.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..