fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

Zbývá 36 hodin: RegioJet přebírá Vectrony, Arriva nemá polepené jednotky od DB

Foto: ELL

Železniční dopravce RegioJet, který od neděle vyjíždí na linku R8 z Brna do Bohumína, přebírá lokomotivy, které bude potřebovat na zajištění hladkého spuštění nové linky. Jde o lokomotivy řady 193 Siemens Vectron, které si půjčuje od leasingové společnosti European Locomotive Leasing, která sídlí ve Vídni.

Dopravce služby této společnosti využívá již delší dobu, rakouská společnost je vlastníkem všech Vectronů, které RegioJet provozuje. Celkem je třeba na zajištění nové linky 8 dvousystémových lokomotiv včetně zálohy.

Společnost Arriva vlaky, která vyhrála čtyři rychlíkové linky a 2 provozní soubory, tak dobře připravena není. Na rozjetí nových linek bude potřebovat kromě vypůjčených jednotek Lint od Leo Expressu také zhruba třicítku vlastních vozidel 845. Dle smlouvy s kraji a Ministerstvem dopravy musí být všechny mimo jiné polepené v barevném schématu dopravce.

Podle informací redakce se ve čtvrtek objevila ve Starém městě u Uherského Hradiště objevila vozidla řady 845, která jsou připravena na provoz v souboru Zlínsko. Mělo by jich být celkem pět. Všechna jsou však v původním červeném provedení s lakem DB Regio. Vozidla neprošla žádnou rekonstrukcí, jejich interier je původní, desítky let starý, což neodpovídá standardům objednávky Zlínského kraje.

Připravenost dopravců před spuštěním a úspěšnost zahájení pro Vás budeme dále sledovat a informovat Vás o průběhu startu nového GVD.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

2 komentáře