fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

Arriva pojede od neděle z Brna do Olomouce každou hodinu

Foto: Arriva

Arriva Express vypraví od celostátní změny jízdních řádů více spojů na dálkové lince z Brna přes Prostějov do Olomouce. Autobusy na této lince provozuje firma pod značkou Arriva Express na své vlastní komerční riziko. K rozšíření dojde v neděli 15. prosince, na linku vypraví o 5 párů spojů ve všední den více. Celkem autobusy pojedou každou hodinu.

„Častější spojení bylo jedním z požadavků našich cestujících. Vyslyšeli jsme je a od 15. prosince počet spojů výrazně navyšujeme. Často jsme měli naše spoje vyprodané, a proto v pracovní dny zvyšujeme kapacitu na této trase celkově až o 590 míst,“ říká Jiří Nálevka, obchodní ředitel společnosti Arriva.

Z Brna jde o dva nové dopolední spoje a dva odpolední. V pátky pojede ještě jeden později večer s odjezdem ve 22:15. Z Olomouce jde o jeden ranní spoj, o dva kolem poledne a jeden v odpolední špičce, ke kterým v pátek přibude ještě večerní po osmé hodině.

„Cestující také rádi využívají sobotní spoje, a proto navyšujeme také počet spojů o víkendech. Naše expresní spojení mezi Brnem a Olomoucí pojede i v sobotu po většinu dne každou hodinu. Dalšími novými spoji se cestující svezou i v neděli odpoledne a večer,“ doplňuje obchodní ředitel Jiří Nálevka nabídku rozšířených spojů.

K rozšíření dojde i v o víkendu, například v sobotu také vyjedou 4 nové spoje a v neděli odpoledne se kapacita také navýší. Vozy MAN Lions Coach nabízí zásuvky, polohovatelná sedadla i klimatizaci. Platit lze i kartou u řidiče. Jízdenky jsou v prodeji na stránkách Arrivy, nebo v systému AMSBUS.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..