fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

Nedělní změny v brněnské MHD: konec výluky, nová linka i zastávka

Foto: DPMB

Od 15. prosince dochází k celostátní změně jízdních řádů. K tomuto termínu se připojují i změny v městské hromadné dopravě v Brně. V rámci přepravy po městě je možné využít i proloženou rychlíkovou linku R8 až do stanice Královo Pole.

„Většina změn se v letošním roce týká ukončení výluky na brněnském hlavním nádraží. Na velké části linek MHD se pak mění pouze časy odjezdů a případné garance nízkopodlažních spojů,“ uvedl generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek.

„V souvislosti se skončením výluky dochází ve stejném termínu k ukončení provozu linek náhradní dopravy P3, P6, E63 a E77. Upravena bude trasa linky 61, od zastávky Hlavní nádraží pojede společně s linkami 40, 48, 50, 63 opět do Komárova, nebude již tedy obsluhovat zastávku Dolní nádraží, která bude bez obsluhy linkami MHD,“ vysvětlila Hana Tomaštíková, tisková mluvčí DPMB.

„Linka 509 bude opět ukončena v zastávce Chrlické náměstí, část spojů ve špičkách pracovních dnů pojede až do Komárova s obsluhou všech zastávek po trase. Nebude zastavovat v zastávce Hlavní nádrží – Uhelná ulice. Autobusové linky 610, 611 a 612, které po dobu výluky zajížděly na Hlavní nádraží – Uhelná ulice, opět budou cestující vozit pouze do zastávky Sokolnice, železniční stanice. Zároveň bude obnoven provoz linky 73,“ pokračuje ve výčtu změn Tomaštíková z tiskového oddělení.

DALŠÍ ZMĚNY TRAS LINEK A JÍZDNÍCH ŘÁDŮ:

  • Trasa linky 51 z Nemocnice Bohunice povede nově přes Ostopovice a Moravany k Ústřednímu hřbitovu. V původní trase Zoologická zahrada – Nemocnice Bohunice bude zajištěn provoz v rozšířeném období, v pracovních dnech cca od 5 do 21 hodin a v nepracovních dnech cca od 7 do 21 hodin.
  • V Bílovicích nad Svitavou dojde mimo změny názvů zastávek ke zřízení nové místní linky 211, která bude obsluhovat ty části obce, které v současnosti neobsluhují stávající linky 75 a 210, např. lokalitu Polanka apod.
  • Zřizuje se nová zastávka Svatopetrská ve směru do centra, u křižovatky ulic Dornych a Kalová (obsluha linkami 40, 48, 50, 61, 63 a N95). Vybrané zastávky mění režim zastavování “na znamení”, podrobnosti viz informační tabule na zastávkách.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..