fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

Škoda Electric dodá Solarisu výzbroje do 10 trolejbusů pro norský Bergen

Foto: Solaris

Škoda Electric se bude významně podílet na dodávce trolejbusů od výrobce Solaris do Norska. Česká společnost by měla zajistit dodání elektrické výzbroje a finální montáž. Dodávky vozů proběhnou v druhé polovině roku 2020. Provozované budou na jediné trolejbusové trati v Bergenu, která měří necelých 8 kilometrů.

„Trolejbusy obsahují velké množství inovativních řešení, které slouží ke zvýšení komfortu a bezpečnosti cestujících. Díky bateriím pro plnohodnotný nezávislý pojezd vozidlo ujede až 11 kilometrů bez trolejového vedení. Baterie budou nabíjeny během jízdy na trakci v takzvaném módu ‘in motion charging’ neboli dynamickým nabíjením za jízdy. Součástí trolejbusů bude i výbava, která zajistí tepelný komfort v severských klimatických podmínkách – ta zahrnuje například dodatečnou izolaci bočních stěn, stropu a podvozku v oblasti podběhů kol a dvojitá boční okna. Vozidla budou také přizpůsobena k použití sněhových řetězů,” říká obchodní manažer Škody Electric Pavel Kuch.

Výbava trolejbusů obsahuje kromě kamerového systému monitorující interiér vozidla, prostor dveří, nebo sběrač na střeše i klimatizaci, nebo informační systém. Nízkopodlažní trolejbusy budou vybaveny asynchronním trakčním motorem o výkonu 250 kW.

V oblasti Skandinávie je norský Bergen již druhé Město, ve kterém jezdí trolejbusy se systémem z Plzeňské škody. Tím prvním je švédská Lanskrona. Škoda na norský trh dodala již dříve 20 trolejbusů typu 9 Tr.