fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

Káva zdarma i za 29 a občerstvení na R8 online. Přehledně žluté novinky od neděle

Foto: RegioJet

Druhý největší osobní železniční dopravce v České republice od příští neděle výrazně expanduje na nové linky. Vstupuje na novou dotovanou linku R8, v závazku veřejné obslužnosti získal také soubor linek v Ústeckém kraji a rozšíření se týká i komerčních spojů.

Linka R8

V neděli na lince z Brna do Bohumína vystřídá RegioJet České dráhy. Celkem na lince bude provozovat 17 páru spojů v hodinovém taktu. Spoje nejsou povinně místenkové ale i tak je možné koupit jízdenku s rezervací zdarma přes internet. RegioJet uzná jízdenky všech tří integrovaných dopravních systému. Dle smlouvy s ministerstvem dopravy RegioJet musí zajistit i přepravu jízdních kol, dětských kočárků, psů a imobilních cestujících.

Ve všech stanicích linky kromě Králova Pole v Brně a Nezamyslic, budou prodejní místa společnosti. Soupravy budou složeny z celkem 5 plně klimatizovaných vozů a až 3 vozů posilových.

Ve 2. třídě dopravce nabídne zdarma připojení k internetu, elektrické zásuvky a výběr z denního tisku. Kávu Illy zdarma už bude možné si objednat pouze v 1. třídě. Na tu budou mít nárok spolu se sušenkou a pomerančovým džusem pouze cestující, kteří cestují déle jak 45 minut. Cestující v 2. třídě si budou moci objednat občerstvení online nebo o 10 Kč dráž v RegioJet Bistru ve voze číslo 2.

Dopravce počítá s budoucí úpravou služeb i vozového parku. Současný stav je daný krátkým rozmezím mezi zahájením provozu a podpisem smlouvy.

Ústecký kraj

RegioJet zajistí provoz na těchto trasách:

  • U5 Ústí nad Labem hl. n. – Bílina a zpět – páteřní trať s celodenním provozem a víkendovým rozšířením do Mostu
  • U7 Děčín hl. n. – Ústí nad Labem Střekov a zpět – páteřní trať s celodenním provozem
  • U13 Most – Žatec západ a zpět – páteřní trať s celodenním provozem

Další trasy s provozem v okrajových částech dne:

  • U1 Most – Teplice – Ústí nad Labem hl. n. – Děčín hl. n. a zpět – 3 vlakové spoje denně
  • U3 Litvínov – Teplice a zpět – 3 páry ranních vlaků denně
  • U16/U1 – společně s Českými drahami vlaky na trase Kadaň – Kadaň Prunéřov – Chomutov a zpět (vybrané spoje ráno a večer)
  • U32 Ústí nad Labem Západ – Ústí nad Labem Střekov – Štětí a zpět – jeden večerní a ranní spoj

V Ústeckém kraji vlaky nebudou mít čistě žlutou barvu. V rámci pravidel integrovaného systému DÚK budou jednotky zeleno-žluté. Z čehož plyne i uznávání jízdenek Dopravy Ústeckého kraje.

Na těchto linkách v kraji se taktéž počítá první roky s provizorním řešením, které bude zajištěno 6 motorovými jednotkami řady 628, které dopravce pořídil v Německu. Dopravce zde nabídne přepravu vozíčkářů, jízdních kol a kočárků a bezplatnou Wi-Fi. Po dvou letech provozu zde dopravce nasadí moderní nízkopodlažní jednotky PESA Elf.eu, kterých bude celkem 7.

Celkem v kraji dopravce zaměstnává 60 lidí, z nich je 28 strojvedoucí, 25 průvodčích a a další provozní a kancelářské pozice. Podle RegioJetu jsou všichni zaměstnanci zajištěni.

Komerční linky – severní větev

Novinky na větvi Praha – Ostravsko – Košice jsou jen minimálního rozsahu. Nově budou všechny spoje z Prahy vyrážet v čase XX:50 minut. Předposlední spoj z Prahy, který dosud jezdí do Návsí, pojede nově z Ostravy do Bohumína. To samé se týká i obratového ranního spoje zpět do Prahy. Ranní spoj z Opavy nově nebude odjíždět v neděli později. Od neděle vyrazí vždy v 5:31.

V jízdním řádu se objevil také nový pár spojů, který časově ideálně vychází na plánované noční spojení s Polskem. Jde o vlaky RJ 1023 a RJ 1022, jejich odjezd je z Prahy ve 23:00, respektive příjezd do Prahy ráno v 6:06. Spoje zastaví jen v Praze, Pardubicích, Olomouci, Ostravě a v Bohumíně. SŽDC zatím nemá spárovanou, případně možnou trasu dále do Polska. Jejich provoz vy měl začít o druhé změny GVD v létě 2020.

Komerční linky – jižní větev

Na tak zvané jižní větevi přes Brno RegioJet spustí novinku v podobě prodloužení páru spojů z Bratislavy do Žiliny. Po cestě zastaví například v Trnavě a Trenčíně. V kombinaci s linkou přes Ostravu tak bude do Žiliny RegioJet provozovat celkem 4 žluté vlaky denně.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..