fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

Soutěž o 300 knižních jízdních řádů. SŽDC připravila kvíz

Foto: České dráhy

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) oznámila veřejnosti, že je možné soutěžit o knižní jízdní řády. Prvních 300 odesilatelů správných odpovědí dostanou jako odměnu knižní vydání jízdního řádu pro rok 2019/2020.

Je třeba být mezi prvními a zároveň odpovědět správně na otázky a zaslat je na email szdcsoutez@szdc.cz. Soutěž trvá do neděle 8. prosince. Cenu bude možné vyzvednout osobně od 10. prosince vždy v pracovní dny v době od 8 do 16 hodin na recepci v sídle SŽDC na adrese Praha 1, Dlážděná 1003/7. Jízdní řád obdržíte po předložení potvrzení o výhře od organizátora soutěže, a to buď v tištěné, nebo elektronické verzi.

Otázky:

1. Ve kterém městě bylo postaveno první spádoviště s ústřední obsluhou výměn v rakouské monarchii?

2. Jaký moderní železniční tunel u nás byl jako první vybaven únikovou chodbou?

3. Která železniční stanice na I. tranzitním železničním koridoru má nástupiště pouze u předjízdných kolejí?

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

6 comments
  • Pokud nekdo nevi treti otazku tak je to Krasikov a Hostejn (mozna je tam nejaky chytak tak si to zkontrolujte na leteckym googlu).

  • Hoši, oba špatně určitě, Krasíkov a Hoštejn nemají perony na předjizdných ale na zhlaví a navíc ani jedna stanice není ne 1.koridoru, co takhle se podívat vic směrem na západ, taková malá stranička na 1.koridoru, tam u 1.a 2. koleje neni nástupiště ale je právě na předjizdných kolejích u 4. a 5. koleje