fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

Leo Express má povolení na ukrajinské hranice a žádá o trasu do Varšavy

Foto: Leo Express

Leo Express včera v tiskové zprávě oznámil, že obdržel od polských úřadů povolení k jízdě z Krakova až na ukrajinsko-polské hranice.

Vlak by měl vyrážet z Prahy v 16:09, v Katovicích by byl ve 21:11 a do hraničního města Medyka by dorazil kolem půlnoci. Zpět se vydá brzy ráno, do Prahy by dorazil před polednem. Jeho spuštění se plánuje na jaře roku 2020.

„Nyní budeme moci vyrazit z Prahy, přes Krakov až přímo na hranici Ukrajiny. Vzhledem k dlouhému procesu schvalování hledáme možnosti v aktuálním polském jízdním řádu, abychom mohli bezproblémově protáhnout trasu až do Medyky. Povolení jsme totiž obdrželi až po jeho zveřejnění,“ vysvětluje Juraj Andrejka.

Další expanze černo-oranžových vlaků by měla v Polsku směřovat na sever od Katovic a Krakova. Leo Express požádal o povolení provozovat vlaky mezi Krakovem a Varšavou.

„Podali jsme žádost o samostatnou linku mezi Krakovem a Varšavou. Nic ovšem nebrání tomu, abychom ji propojili se stávající linkou Praha – Krakov a zpět. Termín vyjetí je odvislý od rychlosti rozhodování příslušného úřadu, které by mohlo padnout nejdříve v horizontu jednoho roku,“ doplňuje Juraj Andrejka.

Další novinkou je spuštění prodeje jízdenek do polské Vratislavy, kam by vlaky měly vyjet 20. prosince vždy v pátek a o víkendech v 18:08. Zpět pojedou v sobotu a v neděli. Cena jízdenky z Prahy do Vratislavy začíná na 99 korunách.

,,Leo Express v Polsku dlouhodobě rozšiřuje své služby. Součástí této expanze je i spuštění nové přímé vlakové linky mezi Prahou a Vratislaví, která doplní náš závazek veřejné služby v Pardubickém kraji. Cena jízdného mezi Prahou a Vratislaví začíná už na 99 korunách. Spoj je ideální pro výlety a eurovíkendy,” vysvětlil Juraj Andrejka, ředitel Leo Express pro Polsko a Ukrajinu.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..