fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

Zisk PKP Cargo přesáhl půl miliardy. Nejvíce rostla intermodální přeprava

Foto: PKP Cargo

Skupina PKP Cargo oznámila hospodářský výsledek za první tři kvartály roku 2019. Provozní výnosy dosáhli 3,67 miliardy PLN, což je v přepočtu téměř 22 miliard CZK.

Co se týče ekonomických ukazatelů, zisk před započtením úroků, daní a odpisů EBITDA dosáhl 616 milionů PLN, což je 3,65 miliardy CZK. Ukazatel EBIT se dostal do výše 170 milionů PLN (1 miliarda CZK) a čistý zisk je pak 99 milionů PLN, což je téměř 600 milionů CZK. Průměrný zisk za posledních šest let činil 85 milionů PLN.

Provozní náklady společnosti se snížily o 2,1 %. Jednotkové výnosy, tedy výnosy vztažené k přepravnímu výkonu, který se nazývá tunokilometr (tkm), vzrostl dokonce o 9,2 procenta ve srovnání s minulým rokem. Jednotkové náklady se pak zvýšily o 11,7 %.

Co se týče celkového objemu zboží, společnost připravila o 9,3 procenta tun zboží méně. Největší růst v odvětví zažila intermodální doprava, která představuje téměř 9 procent celkového objemu přepraveného zboží po železnici společností PKP Cargo. Ta svůj objem zvýšila ve srovnání s předchozím rokem o 15 procent.

Co se týče přepravy štěrku, kovů, rud a černého uhlí, všechny tyto segmenty přepravy klesly v řádu jednotek až desítek procent.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..