fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

O krok blíže k trati na letiště. První úsek má územní rozhodnutí

Foto: Metroprojekt

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) oznámila, že získala k úseku z Kladna do Kladna-Ostrovce první územní rozhodnutí, které je součástí projektu železnice na letiště. Nyní se již připravuje dokumentace pro stavební povolení v tomuto úseku.

Nepočítáme-li finišující rekonstrukci Negrelliho viaduktu, je kladenský úsek první, k němuž jsme v rámci přípravy železnice na letiště obdrželi územní rozhodnutí. Jde o významný milník celé investice, protože pokud vše půjde dobře, v roce 2021 vybereme dodavatele stavby a o dva roky později by tento úsek mohl být hotový. Souběžně jsme na velmi dobré cestě v rámci povolovacího procesu u dalších dvou úseků, takže trať na letiště začíná mít reálné obrysy,“ řekl generální ředitel SŽDC Jiří Svoboda.

„Rád bych vyzdvihl přínosy této stavby pro obyvatele Kladna a okolních obcí. Modernizovaná trať a doprovodné investice velmi zkvalitní dopravní propojení celé lokality. Na své si přijdou i cyklisté, protože na plánovaném parkovišti B+R (bike + ride) budou moci v bezprostřední blízkosti stanice Kladno město zaparkovat až 84 jízdních kol. Díky spolupráci s městem a dalšími partnery je projekt také koordinován s plánovanou cyklostezkou Kladno – Praha-Bubny,“ uvedl David Ježek, hlavní inženýr projektu železnice na letiště ze SŽDC.

Železniční trať získá druhou kolej a významnou úpravou projde také zastávka Kladno-město. V Kladně se chystá vybudování dvou parkovišť P+R s kapacitou téměř 300 parkovacích míst. Součástí výstavby tratě na letiště je již započatá rekonstrukce Negrelliho viaduktu. Dále pak probíhá územní řízení k úsekům Praha-Ruzyně – Kladno a Praha-Bubny – Praha-Výstaviště.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

1 komentář