fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

Leo Express protáhne vlak na hranice s Ukrajinou. RegioJet plánuje totéž

Foto: Leo Express

Zpravodajský portál dziennikzachodni.pl dnes informoval o nových plánech společnosti Leo Express. Ten plánuje prodloužit spoj z Prahy do Krakova až na polsko-ukrajinské hranice, do města Medyka.

Vlak by měl vyrážet z Prahy v 16:09, v Katovicích by byl ve 21:11 a do hraničního města Medyka by dorazil kolem půlnoci. Zpět se vydá brzy ráno, do Prahy by dorazil před polednem. Jeho spuštění se plánuje na jaře roku 2020.

Juraj Andrejka z Leo Expressu prozrazuje, že cena se bude pohybovat podle obsazenosti od 50 do 150 zlotých, což je v přepočtu 300 až 900 korun. Z Katowic do Medyky se cestující dostane od 19 zlotých, tedy zhruba 120 korun.

Stejné plány má i společnost RegioJet Radima Jančury. Ta své plány oznámila v srpnu v tiskové zprávě. RegioJet plánuje nabídnout nové spojení do ukrajinského Lvova. Jeho cílem je po co největší vzdálenost nabídnout jízdu po pohodlnější železnici. Z polsko-ukrajinských hranic pak doveze cestujících autobusem.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

1 komentář
  • Plán je jedna věc, ale tohle asi neprojde. Povolení, které LE dostal, má doslovně podmínku, že bude jezdit v přesně tom rozsahu, o jaký si zažádal, nepovoluje vyblokovat sloty a nevyužít je. Omezení se připouští jen při mimořádnostech nezaviněných dopravcem. Pokud nebude jezdit čtyřikrát denně v krátkém intervalu s příjezdem uprostřed noci k ukrajinským hranicím, jak žádal, tak prostě jezdit nebude.