fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

Brémy – Sarajevo za 27 hodin. FlixBus nabídne spojení na Balkán i z Prahy od 879 korun

Foto: FlixBus


Od příštího týdne nabídne FlixBus nové mezinárodní spojení z Balkánu přes Prahu až do Německa. Provozovatelem linky bude společnost z Bosny a Herzegoviny Centrotrans. Linka vede z německých Brém přes Hamburg, Berlín do Prahy a Brna a pokračuje přes Bratislavu na jih do Sarajeva. Cestou zastaví v několika dalších balkánských městech.

Spojení bude v provozu celkem 3x za týden. Z Prahy spoj vyjíždí ve středu, sobotu a neděli v 15:20, v Sarajevu je po deváté ráno. Zpět vyráží v 17:00 každé pondělí, čtvrtek a pátek. Na pražský Florenc dorazí před polednem v 10:50. Celkem jde o jednu z nejdelších zelených linek, cesta z Brém na konečnou na Balkáně trvá 27 hodin a 10 minut.

„Sarajevo, stejně jako další balkánské destinace, začínají turisté znovu objevovat a jejich popularita stoupá. Hlavním turistickým lákadlem je bezesporu osmanský bazar Baščaršija a historické centrum města,“ uvádí mluvčí FlixBusu Martina Čmielová.

Cena za celou trasu začíná na 1379 korunách. Za trasu, která měří téměř 2000 kilometrů, je to ve srovnání s konkurencí velmi málo.

Celá trasa linky:

Brémy – Hamburg – Berlín – Drážďany – Praha – Brno – Bratislava – Šamac – Modriča – Doboj – Maglaj – Žepče – Zenica – Kakanj – Visoko – Sarajevo

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

1 komentář