fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

Radní schválili návrh tramvajové trati přímo skrz pověstný park

Foto: IPR Praha

Radní Prahy 1 tento týden schválili návrh nového vedení tramvajové trati skrz park před hlavním nádražím v Praze. Nový návrh vedení skrz Vrchlického sady připravil Institut plánování a rozvoje po dohodě s památkáři.

Pravděpodobně již finální verze vedení nové tramvajové trati vychází z křižovatky u současné zastávky Hlavní nádraží, kde se potkávají ulice Bolzanova a Opletalova. V místě kde začínají Vrchlického sady tramvajová trať povede zhruba 150 metrů ulicí Opletalova a poté uhne stranou přímo do parku, kde návrh kopíruje současnou šikmou asfaltovou cestu pro pěší. Tramvajová trať se tak dostává přímo před hlavní vchod do budovy hlavního nádraží.

Návrh počítá s tím, že dále trať bude pokračovat téměř 400 metrů rovnoběžně s ulicí Wilsonova. Na křižovatce s ulicí Politických vězňů je trať trasována přímo ke Státní opeře, kde překoná magistrálu. Toto křižování s důležitou dopravní tepnou je nutné z důvodu ostrého úhlu na rohu ulice Washingtonova a samotného Václavského náměstí. Z důvodu plánovaného napojení nové trati na stávající tramvajovou trať ve Vinohradské ulici by musela magistrálu překonat i v případě jiného řešení. V tomto případě ji však překříží hned dvakrát.

Foto: IPR Praha

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

1 komentář
  • Určitě supér udělat tramvaj před budovu . hlavni nádraží. i když mě napadla varianta mít stanici i tam jak stoji taxi postraně .