fbpx

Prodloužený BUS pruh na Strakonické zrychlí autobusy o 5-10 minut

Foto: ROPID

Regionální organizátor pražské hromadné dopravy (ROPID) dnes v tiskové zprávě oznámil prodloužení pruhu na Strakonické ulici, který slouží výhradně pro autobusy PID. Pruh byl prodloužen o 550 dalších metrů. Strakonická ulice je kritickým místem MHD, kde dochází k velkému zpožďování autobusových spojů. V ranní špičce zde projede až 60 autobusů za hodinu. Celková vzálenost pruhu na Strakonické již dosahuje 3 kilometrů. Nový autobusový pruh vznikl na místě bývalého odstavného pruhu.

„Strakonická ulice je významnou dopravní tepnou pro obyvatele Zbraslavi, Radotína, ale i celého přilehlého regionu včetně Mníšecka, Štěchovicka, Dobříšska nebo Příbramska. Chybějící železniční spojení zde suplují autobusy a pro ty potřebujeme co nejplynulejší průjezd Strakonickou ulicí až na Smíchov,“ uvádí náměstek pražského primátora a radní pro dopravu Adam Scheinherr.

„Ranní kolony na Strakonické se v úsecích s povolenými maximálními rychlostmi 50 až 80 km/h běžně posouvají rychlostí okolo 15 km/h, nové opatření tak při těchto provozních stavech urychlí průjezd autobusů o 4 až 5 minut, ve dnech s extrémně hustým provozem i 10 minut. Všechna realizovaná opatření na Strakonické ulici umožňují autobusům projet i o více než 15 minut rychleji než ostatní vozidla,“ doplňuje ředitel ROPID Petr Tomčík.

„Pro další zlepšení průjezdu autobusů po Strakonické ulici připravujeme její stavební rozšíření, což umožní zřídit buspruh od zastávky Dostihová až před Barrandovský most. Po jeho realizaci bude umožněn plynulý průjezd autobusů od Lahovického mostu až za Barrandovský most v celkové délce téměř 6 km,“ dodává Adam Scheinherr.

Speciální pruh je vybudovám především pro autobusy MHD. Využít ho mouho ale i vozidla taxi a integrovaného záchranného systému, Je určen i cyklistům. Součástí vybudování pruhu byly i drobné stavební úpravy v oblasti odvodnění. Aktuálně je v Praze pro autobusy vyznačeno celkem 48 km vyhrazených jízdních pruhů, z toho 14 km je vedeno společně s provozem tramvají.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..