fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

FlixBus v USA provozuje první dálkový elektrobus. Expanduje do dalších států

Světový poskytovatel mobility FlixBus spouští ve spolupráci s americkým výrobcem autobusů MCI (Motor Coach Industries) projekt prvního elektrobusu pro dálkové cesty. Zatím je testován na lince mezi Sacramentem a San Franciscem. Model nese označení D45 CRTe LE CHARGE.

„Testování prvního plně elektrického dálkového autobusu v Americe není velkým milníkem jen pro FlixBus, ale i pro zdejší cestovní ruch jako celek,“ uvádí Michael Kahn, vedoucí manažer expanze FlixBusu v USA a dodává: „FlixBus se zavázal být do roku 2030 uhlíkově zcela neutrální, a proto jsme výrobcům jako je MCI vděční za to, že investují do budoucnosti udržitelné dopravy i přímo tady ve Spojených státech.”

Pokud bude testování elektrobusu úspěšné, během roku 2020 ve spolupráci s dopravními partnery a výrobcem MCI rozšíří provoz E-busů na linky os Angeles—San Diego, Portland—Seattle nebo New York—Filadelfie. FlixBus již testoval dálkový elektrobus na evropském trhu v Německu a ve Francii.

Současně FlixBus v tiskové zprávě oznámil, že v listopadu otevírá nová spojení ve státech Pensylvánie a Ohio na východě země, současně rozšíří síť dálkových autobusových spojů i ve státě Oklahoma. Koncem listopadu začnou zelené autobusy jezdit na severozápadě země mezi městy Seattle a Portland a na Floridě mezi Miami a Orlando.

„V hlavních metropolích v USA i Evropě se snažíme o to, aby naše autobusy zastavovaly poblíž zastávek městské hromadné dopravy. Chceme, aby se lidé na zastávku dostali pohodlně metrem, tramvají na kole nebo i pešky a přispívali tak k bezemisnímu cestování,“ říká mluvčí společnosti FlixBus Martina Čmielová.

O společnosti:

FlixBus byl založen v Německu v roce 2013 a aktuálně působí ve 28 zemích Evropy. Na amerických silnicích můžete zelené autobusy potkávat od května roku 2018 spojující více než 100 destinací. Jako první spustila společnost své služby ve státech Kalifornie, Arizona a Nevada, v březnu roku 2019 je rozšířila do států Texas, Louisiana a Mississippi a o měsíc později také do státu Utah. V květnu letošního roku otevřela první autobusová spojení i na východním pobřeží Spojených států. V české vnitrostátní dopravě působí FlixBus od srpna roku 2017.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..