fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

Brnem bude opět jezdit vánoční tramvaj. Vyjede posledního listopadu

Foto: DPMB (Amélie Mrkosová)

Součástí rozsvícení vánočního stromku v Pisárkách a na náměstí Svobody v Brně bude představení vánoční tramvaje a reklamního polepu tramvaje běžného provozu na téma přání do nového roku.

„Naše vánoční retro tramvaj patří mezi symboly adventu v Brně. Atmosféru, kterou přináší, jsme chtěli rozvézt dál než jen do centra města, proto jsme se rozhodli osvětlit i naši PFkovou tramvaj, kterou budou moci lidé vídat na pravidelných linkách,“ uvedl generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek.

Na vánoční retro tramvaj budou měnit různé světelné motivy. Vůz T3 vyjede 30 listopadu. V provozu bude ve všední dny od 16 do 21 hodin a o víkendech již od 11 hodin. Interval bude 20 minut a jízdné se neliší od běžného tarifu.

Ve stejném období, jako bude v provozu vánoční tramvaj, se budou také kunat vánoční trhy. Z toho důvodu jsou odkloněny linky 4 a 9 Husovou ulicí. PFková tramvaj Anitra se bude vyskytovat převážně na linkách 4, 5 a 11. Pracovníci dopravního podniku ji během týdne vyzdobily 400 metry vánočních řetězů.

Trasa tramvaje zůstává stejná jako minulý rok:

Česká – Malinovského náměstí – Hlavní nádraží – Zelný trh – Náměstí Svobody – Česká.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..