fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

Brno – Ostrava za stovku a objednání kávy on-line. RegioJet spustil prodej jízdenek na R8

Foto: RegioJet

V úterý RegioJet spustil předprodej jízdenek s místenkou na nové rychlíkové spoje z Brna do Bohumína. Další typy jízdenek, jako je traťová nebo flexibilní jízdenka, spustí RegioJet v následujícím období. Na trase bude uznávat také jízdenky v tarifech IDS JMK, IDSOK a ODIS.

Nejlevnější jízdenky v nabídce pro tuto linku jsou online při platbě Kreditovou jízdenkou. Další úroveň ceny jízdenek je dostupná na pobočkách a přímo ve vlaku. Aktuálně nejnižší dostupná cena jízdenky pro dospělou osobu na trase Brno – Ostrava je 159 korun bez slev, což znamená, že nejlevnější cena první třídy RegioJetu je o 7 korun levnější, než druhá třída Českých drah v případě nejlevnější dostupné jízdenky.

Z rezervačního systému je možné zjistit řazení vlaků. Vozy první třídy jsou bývalé vozy švýcarských drah s označením Amz. Dále budou ve vlaku řazeny 2 bývalé spací vozy Bcmz od Deutsche Bahn. Jeden bude vybaven kuchyňkou pro přípravu občerstvení a druhý oddílem pro rodiče s dětmi. Na pozicích 4 a 5 budou řazeny vozy Bpmz od SBB, které ještě stále jezdí na komerčních spojích jako třída Low-cost. Tyto vozy projdou úpravou, kdy dopravce odstraní 8 sedadel, které nahradí úložným místem pro kola. Pozice 6, 7 a 8 jsou určeny pro posilové vozy, které budou ve většině případů zajištěny bývalými spacími vozy od Deutsche Bahn.

Cestující v druhé třídě budu mít zdarma k dispozici internet, elektrické zásuvky a výběr časopisů a denního tisku ze samoobslužných polic. Cestující první třídy, kteří cestují v úseku delším, jak 45 minut, si budou moci zdarma objednat italskou kávu značky Illy. V ceně jízdenky do první třídy je také sušenka a pomerančový džus. Cestující s rezervací místa si budou moci objednat občerstvení on-line s donáškou na místo. Každý si pak bude moci zakoupit občerstvení ve voze číslo 2 v RegioJet Bistru.

Z důvodu krátkého časového rozmezí mezi podpisem smlouvy a datem zahájení provozu, je tato forma provozu jen první fáze. RegioJet zdůrazňuje, že podoba souprav i palubního servisu se bude v budoucnu měnit.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

3 komentáře
  • Dobrý den,chápu to dobře že když budu chtít jet třeba do Vyškova tak si lze koupit jízdné i ve vlaku?

    • Dobrý den, nákup jízdenky ve vlaku je možný, avšak s příplatkem. Více o tarifu dopravce neleznete na jeho stránkách. Hezký den. Tým i-doprava.com